Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno sesíťování počítačů

zdravim, potreboval bych helpnout...
mam stolni PC a notebook. jde mi o to, abych v notebooku videl sdilene slozky na stolnim a na stolnim pc videl sdilene slozky na notebooku. na stolnim pc mam windows 7 ult a na nb jsou XP proff, problem je, ze ja z W7 notebook vidim, jenze z notebooku stolni PC nevidim, kde by mohl byt problem?
popr. slo by to nejak vyresit jinak? nejakym programem? diky

poctivé bezpečné sdílení - ověřování vzdáleným účtem vzdáleného pc - v normálních windows funguje.

domácí uživatelé s tím však mívají nepřekonatelný problém; pro ně existuje možnost přepnout na zjednodušené sdílení jako u paskvilu "home".

a je nutno zkontrolovat, že na firewallu je povolena výjimka pro sdílení souborů a tiskáren.
ovšem pokud používáš nějaký antivirový balík 4 blbosti v 1, bývá viníkem právě on - musíš hledat v jeho nastavení.

a pokud ti něco nefunguje s win7, reklamuj nefunkčnost tam kdes je koupil.

Operacny system na to vplyv maju do tej miery akym sposobom nastavis zdielanie (zjednodusene / nezjednodusene - s menom+heslom) a pripadne firewall v OS (povolit zdielanie) a pripadne v sprave sieti zaskrtnut prehladavanie okolitych sieti (to ma vista a vyssie (Win7) to mozno tam tiez ma).
Samozrejme dalsie ochranne programy nainstalene na niektorom z PC mozu tiez blokovat pristup z ineho PC.

pardon že ani nehodlám zkoušet, jaký měl být původní název obrázku před uploadem.
ale i pro umístění odkazů se zrůdnými názvy (diakritika, mezery) je nad polem pro příspěvek funkce odkaz [http://pc.poradna.net/images/format/url.gif]
a pojmenovávat obrázky "bez názvu0-x", to je faux pas.

takže naslepo - je tu jeden problémek: zapnutím zjednodušeného sdílení by se automaticky měly přiřadit správná práva pro uživatele tuším everyone. jenže při zjednodušeném sdílení buď windows záložku zabezpečení neukazují vůbec, nebo nemá klasický výčet uživatelů s jejich právy.
čili projdi co ukazuje sdílení, co najdeš v zabezpečení - už proto že musí být možnost povolovat návštěvníkům čtení, nebo i zápis.

druhý problémek: s přepnutím zjednodušené/normální sdílení souvisí ještě to, že původně vytvořená sdílení adresářů se ztratí, je třeba je nastavit znovu (v okně průzkumníka už není vidět ikona sdíleného adresáře s rukou). přesvědčit se můžeš z příkazového řádku, výpisem:

net share

nevím zda je to přípustné u klikacího zjednodušeného sdílení, ale u normálního nelze použít pro přístup ke sdílenému disku přihlášení (účet) bez hesla - jinak to dá stejnou chybovou zprávu o chybějících právech, přesně jak popisuješ.

zkoušej hledat kde je problém, sdílení je prkotina na 5 minut.

----
nechtělo se mi tě nutit do normálního sdílení, přestože profi verze win ho umí, ale zjišťuju že pro domácí uživatele je to problém. stručně:
- na cílovém pc se sdíleným diskem/adresářem je nějaký známý účet se jménem a heslem.
- tento účet má v zabezpečení nastavena nějaká přístupová práva. (nebo není vyjmenován, a je nahrazen všeobecným everyone, nebo autheticated users)
- pro připojení uživatele lze klikat v okolních počítačích jak trubka a využívat zapamatovaného přístupového hesla, anebo mít na to batku:

net use x: \\pc\disk /user:jméno heslo (persistent:no)