Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem XP či Vista

mam v planu si kupovat NB HP na kterym už je předinstalovany OS, přesněji Visty, s Vistama nemám žádné zkušenosti, jen sem slyšel že sou na prd... je to pravda

Vždy je lepší se na vše zeptat, popř. si to nechat potvrdit i písemně. Obecně z VHP by měl být povolen upgrade na W7, ale bude jej asi třeba dokoupit. I když někdy může výrobce či prodejce mít nějakou akci, že je to zdarma nebo skoro tak. Já bych se těch Vist dnes už nebál (jestli má ten NB nějaké slušné parametry - hlavně RAM). Oproti W7 mají taky ještě možnost zobrazení menu atd. v klasickém stylu.

Mne sa zda, ze moc vymyslas. Na to, naco si popisal, ze budes svoj nb pouzivat ti staci akykolvek OS, takze vyber OS v tvojom pripade nie je na mieste.
Pokial mas z Visty obavy tak si ich nekupuj a kludne zostan u XP. Takisto je jedno, ci pojdes do 7, pretoze to ma milion zaporov a kladov a ty budes mat len z toho zbytocne velku hlavu.
Samozrejme spravna volba je aj akakolvek verzia linuxu.
Ak si vyberies HP uz sa tesim na toho nestastnika, ktory ti tam bude pchat XP;o).

Asi jsem slepej, ale nenašel jsem žádné relevantní důvody, proč nechceš Visty. Já mám XP i Visty a upřímně řečeno, Visty se mi líbí víc a nemám žádnej důvod přecházet na XP.

Stěmi ovladači to je sporné. Zde na poradně se dočteš, že i zkušení ajťáci měli problém XP rozjet a taky se tu dočteš od jiných zkušených ajťáků, že to problém vůbec neni.

Neboj se toho a vezmi to s Vistama. XP je už přece jen už dost starý systém, i když stále dostačující. Na nový stroj patří nový OS, tedy nad XP vůbec nepřemýšlej. Nemá cenu lpět na starých věcech. Pokud bys mohl koupit ten NTB i s možností přechodu na Win7, bylo by to ještě lepší.

tohle mi odepsali ***Verze operačního systému je plná. S tímto operačním systémem máte nárok na Windows 7. Tedy po vydání zaplatíte pouze za médium a kód. Mělo by to být v rozmezí 300 - 500,- Kč.*** to znamena ze je to pro me dobry a jak to gunguje ten upgrade to normalne budu mit ty visty co si koupim nainstalovany v sestave budu je moc pouzivat i bez toho abych presel na windiws7, a kdybych chtěl až vyjdou na trh používat windows7 tak bych si zašel do prodejny a tam koupil cd a kod za cca 500 kč k windows 7 a preinstaloval? a jak to funguje to upgrade to je jako kdybych preinstaloval os? zustanou mi po upgrade veci v pc? nebo jak to funguje?

este donedavna mnohe notebooky s Vistou ti davali legalne pravo na downgrade na XP. odnedavna ti zasa mnohe notebooky s Vistou ponukaju v cene upgrade na Windows 7 = akonahle bude k dostaniu v plnej verzii. takze ked si konzervativny kup si Visty s downgrade pravom na XP a budes mat legalne Win, alebo Visty s upgrade na 7 a zas budes mat legalne Win. ber XP ako polomrtvy OS, na ktory casom nebudu ani nove zaplaty, Visty ako nieco novsie, co udajne celkom zlepsili vo verzii 7 na vydareny system...

Nevim jak do tveho pravidla zapada moje zkusenost. Win 7 pouzivam uz radu mesicu a jsou lepsi nez vista. Na stejnym HW jsou rychlejsi, zabiraji min mista, atd. Nemaji problemy s nicim a nainstaloval jsem na ne dokonce na 64b verzi ovladac na skener, kterej je starej cca 6-7 let a fungoval driv jen na 32b. Takze win7, ktere pouzivam ja, jsou pouzitelny i bez SP. Asi mam jiny win...

K hlavnimu dotazu. Vubec visty a XP neres, pokud budes kupovat vistu, tak ji kup jedine s upgradem na win 7. Jinak to podle myho nema smysl kupovat. No a dal pokud budes chtit win 7, tak bych si pc koupil az rovnou s nima. U nas totiz pravdepobobne nepujde udelat upgrade z vist na win7 a musel bys tak preinstalovat celej pc. Mne by se to nechtelo delat, ale to je tvoje vec. Do prodeje win 7 ti zbyva cca mesic.

Slovo použitelné jsem dal do uvozovek,možná WIN 7 nebudou tak ohromně ze začátku zlobit jako Visty i když se dá na netu najít dost názorů pro 7,ale i několik proti nim.Sám mám na notebooku WIN 7x86 a vše zatím v poho,jen se mi nedaří dostat do nich několik programů.Na PC mám XP a WIN 7 tam dám rozhodně také,ale osobně si počkám na ohlasy které přijdou časem - při plném užívaní systému.

Cela debata aky OS a ci 7 alebo XP (Vistu povazujem za nepodarok) je len nabadanie na flame. Myslim, ze je naozaj jedno, ktory OS si zvoli.
Osobne mam radsej casom odladene a stabilne XP a zatial nemam jeden jediny dovod prechadzat na 7.
Podstatne je, ze ked si kupuje novy nb a rozhodne sa pre 7, tak nech si vyberie model, ktory ich ma uz predinstalovane alebo sa daju upgradovat , ak sa rozhodne pre xp tak nech si vyberie odel, kde vyrobca tento OS priamo podporuje (co nie je HP s Pavilionmi).

Ale jo, o to mne vubec nejde, dohadovat se co je lepsi na to kaslu. Tady jde o to, aby si nekoupil NTB s vistou a za mesic nechtel win7 a pak by treba zjistil, ze si koupil vistu bez moznosti upgrade, protoze i ty se prodavaji. Za dalsi fyzicky upgrade v CR z visty na w7 asi nepujde, takze by mu pak po necelem mesici fungovani s vistou nezbylo nic jiny, nez instalovat system a vsechny programy znovu na w7. A to je to, co bych ja nedelal. Su na to linej a ztracet zase pul dne instalovanim a prizpusobovanim systemu, by se mne nechtelo.