Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vícejazyčné stránky

Chystám jazykové mutace stránek, a zřejmě i novou verzi redakčního systému. Když bych všechny texty překládal do html, tak to budu mít vlastně pro každou z mutací zvlášť celý systém.
Napadlo mě to nacpát do tabulky, kde by byl pro každý jazyk jeden řádek, a některou proměnou bych jen určil číslo řádku.
Nemáte zkušenost jak to databáze MySQL zvládá? Nebo popřípadě nemáte lepší řešení?

Ako to myslíš, že pre každý jazyk by bol jeden riadok - to by akože pri dvojjazyčnom webe boli v tabuľke s prekladmi 2 riadky s veľkým množstvom stĺpcov? To som asi zle pochopil.

Normálne budeš mať tabuľku s tromi stĺpcami - jazyk, kľúč a text prekladu. Pre každý jazyk bude toľko riadkov, koľko je prekladov. MySQL to zvláda v pohode, pokiaľ nerobíš select pre každý preklad samostatne, ale načítaš to celé naraz do asociatívneho poľa, z ktorého už len podľa kľúča zistíš preklad.