Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozlišení

zdravim mladej ma 22 samsung ma mít 1680*1060 a nejde to,pořad tam je bud menší nebo větší rozlišení ovladace graf karty jsem odinstaloval a dal znovu a nic porad stejne i od monitoru poradte dík

Ta by to snad aj mala vediet, treba skontrolovat v CCC poriadne ze jak je zdetekovany ten display, dat si tam zobrazit aj "nepodporovane rozlisenia" v niektorych CCC je na to zaskrtavatko atd. Pripojene to ma cez DVI alebo VGA? Jake mas v CCC moznosti rozlisenia, najblizsie k tomu tvojmu?

Podívej se někde do CCC, bývá tam někde položka, kde je nastavené maximální možné rozlišení. Pokud je tam nastaveno jen 1600x1200, tak je jasný, že tam 1680x1050 nedáš, bo je to o 80 pixelů větší. Nevím přesně, kde to tam hledat, už je to hodně dlouho, co jsem měl doma ATI kartu.

To ten monitor nema DVI vstup? a pouzit k tomu plny DVI kabel (so vsetkymi pinmi) mas potom najkvalitnejsi mozny prenos lebo digital, a vsetky piny zarucuju najvyssie mozne rozlisenie (plati pre DVI kabel).
U VGA redukcie je uplne jedno kolko tam je pinov, pouziva sa len 6. Ale skus aj inu redukciu, moze byt vadna (preruseny DDC signal - a potom by to nerozpoznalo monitor)

No, ale asi jeden z tych monitorov alebo kablov/redukcii neni vporiadku. A az potom ako Win rozpoznal ten druhy monitor (co funguje bezchybne) tak uz dovolil nastavit to rozlisenie a to uz tam ostane nastavene vo Win (az do novej cistej instalacie Win :)
To len tak konstatujem :) Mozes to uz aj nechat tak.