Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spouštění Win XP

Dobrý podvečer,
chtěl bych se zeptat...Když zapnu PC a nabíhá Windows xp,tak po skončení
http://img186.imageshack.us/img186/3240/2007121008 2515.jpg
se mi asi před týdnem objevil hned nápis Vítejte...a naběhla plocha,ale ted se mi po skončení ukazuje "Načítání systému Windows",který trvá asi 20s a teprve naskočí plocha.
Je to v pořádku nebo je někde chyba?Zkoušel jsem projet PC Nodem32,SUPERAntiSpywarem a nic mi nenašly.Potom jsem ještě zkoušel povypínat běžící programy při startu a pořád stejné.

Načítání systému Windows

neukazuje se to při probouzení z hibernace?
zkus provést kontrolu disku (c: - vlastnosti - nástroje), a ačkoli jí moc nevěřím, jednou za rok defragmentace neuškodí.
pro jistotu si nastav pevnou velikost swapu (dolní a horní mez stejná, třeba 512mb) - ať se vždy při startu nevytváří znova.
pokud můžeš, nastav si pevnou ip adresu místo zdržující dhcp.
a hlavně pozabíjej veškerý spyware, co se ti automaticky spouští po startu a ještě leze na net.
u notebooků zdržovala zabudovaná usb kamera, nemáš nějaké usb periferie?

patří tam originální procesy windows, a jen ty utility, které opravdu potřebuješ.

podívej se na procesy co se automaticky spouští po startu (pomocí starter, process explorer, v nejhorším msconfig.exe). všechno co máš podezření že může lézt na net - zakaž.
prolez si všechny doplňky prohlížečů, škodlivé zakaž (i v ie i když ho používáš málo)
máš servicepack 2? to znamená že win (wuauserv) vždycky při zapnutí leze na net a zjišťuje aktualizace?
máš ve zvyku u všech aplikací zakazovat zjišťování aktualizací, nebo necháš lézt cokoli na net?
ten swap už jsi optimalizoval na pevný?
nastavení ip bereš z routeru, čili čekáš na přidělení dynamické ip, nebo máš okamžitou statickou?
startuje ti s windows zároveň nějaký mega-antivir: 4 internet security v 1?
spouští se ti hned po startu skype a podobná svinstva?
máš zapnuto vyhledávání síťových složek a tiskáren? (viz ovládací panely - možnosti složky)