Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Počet zbývajícíh dní k aktivaci

Dobrý den,
po přeinstalování systému na winXP home mě upozornilo, že mám systém aktivovat. Aktivoval jsem a po 30 dnech mi to píše: počet zbývajících dnů k aktivaci: 2
Nevím co stím když dám Aktivovat nyní tak mi to napíše: Systém windows již byl aktivován. Nevím co stím a co se stane až ta lhůta vyprší :-(

Az to vyprsi tak ti pri starte vyskoci okno ze to musis aktivovat a nemozes na tom pracovat.

Je divne ze ti pise ze to je aktivovane, to pisat nema (resp. ked je to aktivovane tak nema pisat zbyvajuce dni), takze tam je nieco dosahane (HW alebo SW chybou alebo nejakym nespravnym instalacnym CD (neni to nejake HP alebo dell s oembiosom apod?)). Skus restart, posledny servicepack, vsetky updaty zo start - microsoft update

P.S. nespustal si tam nejake cistice/cleanery? Nieco si s tym robit musel.

Nie. Mas to nejak dosahane lokalne. preto to pise ze to je aktivovane a neni. Co si do toho uz instaloval/spustal? Nejake cistice? (ak ano tak je to jasne dosahane nimi)
Restartovat si to uz skusal? Alebo aj vypnut zapnut (niekedy sa pri uplnom vypnuti kvoli blbemu BIOSu zmeni nieco v identifikacii PCI zariadeni takze ked si to doteraz vzdy vypinal aj z 230V tak to skus znova vypnut z 230V apod)
Prip. si pockaj 2dni a uvidis. Inac odporucam tam dat SP3 a vsetky updaty, ktovie jake utrzkovite updaty ti to natahalo uz cez autoupdate.

Instaloval jsem ccleaner a MYSLÍM že jsem spustil i čistič registrů. Z 230v jsem to nevypínal. Instaloval:

KMPlayer
Ccleaner
Nero 6
avast!
Microsoft office
Dvě hry (Track mania a colin mc rae)
Clone CD
Total Comander
Winamp
Mozzilu
a pár věcí

No třeba to je "planý poplach"

Ale před tím jsem to instaloval na jiný pc, ten jsem pak "vyhodil" a tak jsem to nainstaloval na ten nový. Je to ten problém?

Pokud jsi to na tom starém aktivoval, potom to "je ten problém". Na serveru Mikrosoftu už mají záznam, že toto číslo bylo jednou aktivováno. Takže ti správně radí aktivaci po telefonu, můžeš tvrdit, žes musel vyměnit základovou desku.

Inac ked zmazes (radsej si ich odzalohuj) subory wpa.dbl a wpa.bak z c:windows\system32, tak to po restarte urcite bude chciet reaktivaciu (uz ti urcite nebude pisat ze to je aktivovane). Bud to pojde aktivovat cez internet (to je na jeden klik) alebo cez telefon (to ti tam bude vypisovat ze co mas zavolat a jaky kod mas tam povedat a nadiktuje ti to v telefone kod ktory vypises do okienka.

To s tym zmazanim suborov popisuju aj napr. tu http://www.pcbuyerbeware.co.uk/ProductActivation.h tm v sekcii "My PC is stuck in a Product Activation loop" kde popisuju presne rovnaky problem, ktory udajne moze nastat po instalacii noveho windows media playera alebo co, LOL. mrkvosoft.

To mi chces povedat ze ti to furt pise ze to je uz aktivovane? Si snad robis prdel. (dufam ze si tie win restartoval)
V tom pripade vid nizsie co pisal karel ten zasah do registry co tam je v 3.-4. sekcii ci ktorej. Ten to odaktivuje urcite. Potom si tam das znovu aktivovat.

P.S. ten wpa.dbl tam mozes dat teda nazad ten povodny.

Si snad robis prdel

Ne,fakt ne.
Restartoval jsem to dohromady 3x.
Jsem zoufalý - dnes ve 20:00 by měl skončt i ten poslední den :-(:-(
Není to jen bug? Neboť nevím.
Zkusím tam to.
Když to vyprší tak a nebude jiná možnost mám to přeinstalovat?
Když to udělám podle karlového návodu tak se dostanu ještě na plochu?