Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypalovani

ahojte, chci se vas chytrejsich a zkusenejsich zeptat jestli je teoreticky nebo spise prakticky mozne, ze by mi mechanika v mem pc dokazala precist cd/dvd zcela normalne, ale jiz nedokaze vypalovat protoze je nejak poskozena. snazim se totiz uz nejakou dobu neco vypalit z me hdd kamery jvc everio a nejde to (mpeg a jpeg files). zkousel jsem uz hromadu pgm a nic, i to co mi kdysi fungovalo a zaroven bylo dodano s kamerou ted uz nejde (dvd power producer 3)vzdy se zastavi na 1% a je konec.power director express (pgm na zpracovani a edit) funguje ok. mam HL-DT-ST DVD-RW GWA 4082N DVD/CD-ROM Drives a pise ze maka properly cili dobre. pouzivam win xp sp3. dik za hodnotne nazory

spravca zariadeni ti kludne povie ze DVD maka properly, lebo nevie zistit, ze mechanika napr. amortizaciou nedokaze napalit DVD/CD. ale jednoduche napalenie suborov overis aj tak, ze v Exploreri oznacis par suborov, das prave tlacitko mysi Send To = DVD ROM, dole vyskoci bublina ze mas subory pripravene na napalenie, par klikov a napalis. tak overis, ci nie je chyba v tvojich aplikaciach. Alebo stiahni napalovaci soft zdarma ako napr. Ashampoo Burning Studio 2009. treba skusit aj rozne znacky medii, samozrejme s ohladom na davnejsie funkcne a odskusane typy, resp. znackove Verbatim a pod.

Napis jake presne media si skusal, spust napr. cdburnerxp, daj vypalit datove DVD 4.7GB, pridaj tam nejake subory, skontroluj nastavenu rychlost vypalovania podla medii (prip. nastav rucne nizsiu), a ked bude problem tak sem opis jaku presne chybu to vypisalo.
A skusit odinstalovat vsetky programy na virtualne mechaniky.
Ked sa ti tam spusta InCD tak to zrus (ikonka vpravo dole alebo start spustit msconfig zalozka "po spusteni")

Este si skontroluj v spravcovi zariadeni u IDE/ATA controllerov ze ci ta napalovacka nahodou nebezi v mode PIO (kolonka aktualny mod, u niektoreho kanala tam. Sledujes samozrejme len tie kde je nieco ina ako ze "neni k dispozici", jedno bude disk a druhe bude napalovacka). Vsetky pouzite kanaly maju mat UDMA.

Prip. zrus napalovacku aj controllery zo spravcu zariadeni (klavesa Del) a restart.

device 0
device type - nic
transfer mode- dma jestli k dispozici
current transfer mode -ultra dma mode5

device 1
dev type -nic
transf mode - dma jestli je k dispozici
curr. tr mode- ultra dma mode 2

mozna by bylo lepsi kdybych to umel vyfotit a prilozit, ale nepouzivam to tak to neumim.

Mna nezaujima ci si zkousel cdburnerxp ale jaku vypise chybu.

Teoreticky to ze mechanika dokaze citat DVD a nedokaze vypalovat DVD by nemalo byt mozne, ptz na obe sa pouziva jeden laser. Ale prakticky u cinskych vyrobkov je mozne vsetko.

P.S. DMA mas vporiadku, teoreticky este mozes mat problem s detekovanou rychlostou vypalovania (bezna vec u mnohych medii, skusil si uz nastavit rucne nizsiu?) alebo je problem vo Win (ovladace, viry alebo nieco ine posahane cleanermi a inymi skvelymi srackami), preto mozes skusit nejaky live linux. Napr. aj knoppix. Stiahnes ISO, vypalis CD z obrazu (ked mas kde vypalit :-)) a nabootujes z toho linux a tam si najdes nejaky burn program a skusis palit nejaky subor pod linuxom.

P.S.2. a skusit aj nejake ine DVD medium z ineho balenia, mozes mat nejaku vadnu seriu medii. A napis sem jake presne tam cpes media.

tak jsem ho stahl (cdburnerxp) a pise: chyba pri vypal.-v prubehu vypal se vyskytla chyba disk proto nebude pouzitelny mozna je nekvalitni medium ci neni kompatibilni. zkousel jsem tdk a signalex. na to tdk ze stejne krabicky jsem uz uspesne vypaloval cirka pred rokem takze? spis budes mit pravdu s temi cleanerami a podobnymi srackami. da se to spravit bez nove instalace?

nevypisal tu chybu podrobnejsie? To je na prd
Ja neviem co mas v tych Win posahane a ci to je vobec problem vo Win, takze najprv by som overil ci vobec vypalovacka vobec este vypaluje, napr. tym knoppixom alebo inym live linuxom (vypal si to na inom PC apod).
Alebo skus tu vypalku zobrat a strcit do ineho PC na test.
P.S> alebo rovno kup novu a ked nepojde ani nova tak nainstalnes nanovo Windows :)

Nemusis tomu rozumiet ale musis to vediet vypalit (na CD, z ISO obrazu) kedze chces live distribuciu ptz nechces nic instalovat na HDD. Netahaj ziadnu normalnu distribuciu ale tahaj LIVE (nejake *.iso). Potom sa z toho CD nabootuje a vlavo dole budes mat podobne ako start vo Windows s tym rozdielom ze v tom linuxe tam toho je v zaklade 100x tolko programov jak vo Win, a budes si tam hladat nejaky burn program (podla nazvu s pouzitim >3mozgovych buniek tam clovek zvycajne do 5minut nejaky vypalovaci program najde). P.S. Plati pre knoppix, ubuntu nemam potrebu skusat, ale predpokladam ze u ubuntu je to to iste.

Jednou jsem měl podobný problém s mechanikou, který jsem zdárně vyřešil po odstranění konfliktu s kodeky. Máte-li tam nějaké balíčky kodeků nebo nějaký sw podobného ražení, podívejte se na to. Konflikt s kodeky nedovolí dokončení vypalování. Takže mechanika může být v pořádku.