Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zhodnocení webu...

Kolega známý mne pověřil vytvořením takových mírně lechtivých stránek, propagujících jeho živnost, jelikož zatim jen testujeme, zvolil jsem jednu známou free doménu: prosím o zhodnocení webu, veškeré připomínky a podněty či kritiku akceptuji, ježto nejsem žadny profik na poli tvorby webu, stránečky mají pouze ilustrativní charakter, jsou omezeny možnostmi free online editoru ktere daná doména umožňuje, celý web je pouze zběžný náhled jak by to snad mohlo v budoucnu vypadat, fotogalerie jsou jen nahodně stažená fota, nic konkrétního, takže hodnoťte a moc nekamenujte, b@rsuk. ;-)

Na žádost zadavatele dotazu adresa vymazána. (Fuente)

loading...

A co na tom chceš hodnotit?

Pokud tam někdo vydží déle jak 5 vteřin, tak zjistí že:

- žluté písmo je fakt hnus
- uspořádání textu, obrázků žádné - prostě bordel
- poněkud kostrbaté a "nudné" textové vyjádření
- firemní web, za kterej by se nemusel stydět snad puboš (dítě), kterej počítač viděl jen u sousedů.
- spíše kontraproduktivní
- estetické cítění na bodu mrazu
- maličkost, která není tak šílená je úvodni logo s názvem podniku - na to se koukat dá, bez vedlejších žaludečních potíží

Včera se na poradně s egoistickým pocitem vzbuzovat posměch propíral web nějakého děcka, ovšem toto od dospělého člověka je podle mě mnohem tragičtější. Možnosti free editoru nebyli využity, tudíž o jejich omezenosti mluvit je zcestné.

Jednoduše na tom webu je spousta práce a je kravina na něm teď něco hodnotit.

Mi se to zdá dost dobré na první testovací pokus,
na to nezapomeň. Svoje připomínky jsem autorovi poslal.
Dychtivě si počkám na další úpravy.

Edit kolem oběda: netuším, o co jde, měli jsme sraz Poradny v Náchodě,
dorazil jsem kolem 21:00, zbytek ještě jedná.

Někdy je dobrá motivačka pochvala, někdy kopanec, ale pro pochvalu to měl zkusit třeba u herních nadšenců. Asi jako kdybych já (nezpěvák,bez praxe a školení) šel pro zhodnocení zpěvu za Klezlou.

Každopádně budu velmi rád, pokud budu moci svoje hodnocení pozitivně aktualizovat.

Zase si tu nebudem hrát na psychology a celou věc dramatizovat. Řekl jsem svůj názor na aktuální výsledek a řekl bych ho stejně i dnes (pokud by byl web stejný). O dalším jeho perspektivním rozvoji na poli tvorby webu jsem ani písmenem nezapochyboval, což znamená, že změnu očekávám. Ostatně, naznačil jsem, že nelze hodnotit koláč degustací těsta.

Na druhou stranu mě mrzí, že se tu nesešlo více konstruktivních přípomínek a námětů.

Každopádně přeju borsukovi sílu, trpělivost a cit do další práce :)

Mas to tam, fotogalerie, ceny atd. pouze ilustrativni charakter, behem par dni tam bude cenik jiny, s jinou nabidkou, ale at tak ci onak, ja s cenami nic nemam, je to vec majitele, tohle neovlivnim, to jake podklady dostanu, to tam napisu, jestli si chces postezovat, tak take za par dni bude k dispozici kontakt na majitele podniku, tak u nej, ale abys byl v obraze, projed si ceniky nekolika night clubu a uvidis sam, ale tohle tady probirat nechci.

OT: Věř, že chlastačka v night clubu není dobrej nápad :-) Ceny jsou v tomto případě lehce podprůměrné. Takovej tank by potřeboval 4 poslanecké platy a několik zpřátelených podnikajících "takyzákonodárců" :)

Já měl bordel 7 let pod oknama a letní noci při otevřeném okně navozovaly pornoakční atmošku :-)

vyhoď odtamtud návštěvnost (ještě naprosto odporným "fontem" nijak nezapadajícím do stránky), dnešní svátek, předpověď počasí, jakési nahrej.to - takové blbosti nemají na firemních (klubových) stránkách co dělat.
co to vidím: profláklé flashové hodiny (mám standartně flashblock) - jdu začít hledat rotující gif emailu, určitě tam někde taky bude.

no a to horní logo - to je nějaká smutná realita :( lepší materiál došel, nebo už dávno dělá v německu nebo ve vídni.
možná ve fotogalerii to bude lepší ... ježíši, to snad fotil jeho syn kompaktem za 990. toto fak nemá cenu, vypadá to jak typický ruský privát: "club" sídlící kdesi doma v bytě. majitel neumí ani zaplatit fotografovi který by měl cit pro světlo, pro prostředí, pro kompozici fotky.

stránky jsou nějak udělané a asi fungují, respektive dají se vyčistit.
ale dojem z obsahu je naprosto strašný: laciné, amatérské - fuj, díky, stačilo.

mimo soutěž: majitel má malé fitko, a vrcholem vkusu je zlatý řetěz na krku. trefil jsem?

Vidim co prispevek to nazor, tedy necht mi ukazi ostri kritici jak se dela web, necht mi ukazi co je etalon, co je dokonale, rad se poucim od profesionalu, jakozto naprosty laik, no ale oni mozna se uz dokonali narodili, ja ne a musim a mam se hodne co ucit, to priznavam a za to se nestydim, ostatne kritiku jsem ocekakaval, vyjadrujete jen sve nazory, o tom je cela diskuse.

Nicmene majiteli se stranky zatim libi, takze zamer byl jaksi splnen.;-)

Brtniku netrefil, nevim co povazujes za vrchol vkusu, kdo ti dal pravo lidi takhle soudit? No mozna ze tvuj vrchol vkusu je obuv od "Vitnamcu" derave fusekle a zezadu znackovane trenky a na to vse byt jeste patricne po "cesku" hrdy, nevim ani vedet nechci, uprimne ti rikam je mi to sumak, ver mi! Nesud kdyz o nikom nic nevis...nastesti tebe neznam, majitele ano, takze nemuzu srovnavat.

ježíši, to snad fotil jeho syn kompaktem za 990. toto fak nemá cenu, vypadá to jak typický ruský privát: "club" sídlící kdesi doma v bytě

Smarja, jak jsi na to dosel ze jeho syn by fotil hanbate fotky...jeste dotaz na tebe jako znalce? Byl jsi v nejaken ruskem club private, vis skutecne jak to tam opravdu vypada? Jestli mi dokazes ze ano, potom smeknu:-)

jak jsi na to dosel ze jeho syn by fotil hanbate fotky

Brtník tím chtěl zřejmě vyjádřit, že je to mizerně nafocené. A to tedy bohužel je. Nafotit průměrně vypadající baby, aby vypadaly dobře, je kumšt. Kumšt se musí dobře zaplatit a tato podmínka zřejmě splněna nebyla. :-)

A to tedy bohužel je

Ano, s tim souhlasim... pan Brtnik je zrejme absolutni perfekcionista, nepripoustejici zadny amaterismus ci nic ani trochu neprofesionalniho, bohuzel mi tady jeste krome hodnoceni a vyjadreni se ke vkusu jiste osoby nic nepredvedl, pro to i ta moje podrazdena reakce, bohuzel. Cela ta webova maskaradka je urcena jako info webik, neni pojat ani jako profi, ani jako firemni prezentace a jak jsem jiz uvedl pouze hruby projekt, ktery muze byt kdykoliv smazan nebo od zakladu zmenen, proto k tomu takto pristupujte, jiste ale je ze gratis bude plnit svoji funkci a to tady slo, b@rsuk.

Očekával bych více rad co a jak udělat, vylepšit atd. Jako základní práce se mi to zdá velmi dobré. Každý jsme nějak začínali... je kliše, ale tady sedí. Ať se každý ukáže co vytvořil a možná padneme na zadek. Kritika má být konstruktivní. Když s něčím začnu pak jsem nucen se dál učit a to je podstatné pro plný a úspěšný život. ...Obsah si piluji postupně den po dni (nebo spíše po týdnu) jak je čas. Webových (blogerských) stránek plním obsahem už 23 a přitom zdokonaluji a měním templates, obrázky tak, abych postupně se dostal na vyšší level webu. AdSense přinese nějaké ty drobné na elektřinu a výsledek - mám z toho radost docela zdarma přidaná hodnota. Usilovná aktivní práce je motivací k dosažení lepších výsledků.

Nenech se odradit a postupně upravuj prvky stránky až bude výsledek lepší a lepší. když něco nevíš, vždy to někde můžeš najít. I kritika, že se někdo špatně vyspí, nebo je úplněk na nebi vyvolá pozitivní podvědomou odezvu.

Hodně úspěchů přeje george

Očekával bych více rad co a jak udělat, vylepšit atd.

Co naplat, ve větě "vyhoď odtamtud návštěvnost (ještě naprosto odporným "fontem" nijak nezapadajícím do stránky), dnešní svátek, předpověď počasí, jakési nahrej.to - takové blbosti nemají na firemních (klubových) stránkách co dělat." je takových informací více, než v celém vašem příspěvku (o tom mém ani nemluvě).

Nemohu hodnotit web jako odborník, ale to písmo na khaki? podkladě mě bije do dioptrií, a to všechny tři barvy bílá, žlutá i ta divná modrá. Moc ostré. Na bobry jsem nekoukal, ti podle jiných ohlasů, moc ostří:-D nejsou.

Jak už bylo uvedeno výše - blbě se mi kouká na žluté písmo na tom nedefinovatelném podkladu… A pokud si majitel přeje fotogalerii pracovnic, tak bych spíš volil formu poněkud "civilnější" a s nějakým stručným profilem "pracovnic", protože pokud už bych si měl vybírat na dálku podle fotky, tak by asi i nějaké drobné info přišlo vhod (těžko říct, co by mělo být v tom profilu, ale takhle mi to přijde trošku jako výprodej, a navíc dost vulgární vůči těm holkám, ať už se živí, čím chtějí).

Tak dobře.
Pokud budu hodnotit web i s jeho tematickým zaměřením, tak když porovnám s tištěnými verzemi (a víc mi jich prošlo rukama při výrobě, než při pročítání ]:) ), tak to, bohužel, naprosto odpovídá standardu. Barevně - kombinace žlutohnědého (bo co to je) podkladu s fialovým, nebo červeným rámečkem fotek je naprosto příšerná, v kontextu s obsahem naprosto přirozená. Žluté a azurové(!) texty jsou v kombinaci s podkladem úplně ale úplně úplňácky to nejhnusnější, co jsem kdy na netu viděl, ale v kontextu s obsahem jsou naprostým standardem.
Takže takto jsou ty stránky nepochybně udělané správně a zákazník spokojený bude, protože vše co zná, je v podstatě stejné.
Tedy mě to připadá ošklivé, ale v rámci spokojenosti zákazníka bych na to už nešahal. :-)