Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba bootování

Zdravim.
Známí mě dovezli PC, že z ničeho nic přestal jít. Je to postarší IBM, PIII. Když ho zapnu, objeví se modrá obrazovka s touto chybou, a to i při nouzovém startu:

***STOP: 0x0000007B (0xF081B84C,0xC0000034,0x00000000,0x00000000)
INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE

Může to být nakopanými Windowsy (Windows 2000 Pro)?
Jako primární boot mam HDD, sekundární CD-ROM
Zkoušel jsem nabootovat Slax z CD, to funguje.

Majitelé mají PC jen na internet, ničemu jinému tam nerozumí :-). Dovnitř skříně PC se určitě nikdo nehrabal. Zkusil jsem i resetovat BIOS, ale nepomohlo. Poslední známá konfigurace také nepomohla Data tam k zálohování žádná nejsou, nicméně jsem z toho Slaxu skoušel k HDD přistupovat, bez problému.

BIOS nemas len resetovat ale aj skontrolovat co sa tam da nastavit ohladne IDE a HDD (prave ze sa im BIOS mohol dat na defaulty ak by bola vybita CMOS baterka na zakl.doske a to mohlo sposobit ten problem - t.j. mohlo byt predtym prenastavene nejake nastavenie ohladom IDE radicov alebo HDD). Ale na P3 toho asi moc k nastavovaniu ohladne IDE radicov alebo HDD nebude, ale treba skontrolovat.
Ked tam nic nebude tak potom nova instalacia Win, je mozne ze si nieco v tych Win zmazali (alebo vir), nova instalacia by mala fungovat.