Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoka skola zamerena na programovani

Zdravim,
chtel bych studovat VS zamerenou na programovani, chtel bych pokracovat v jazycich C#, php, ASP.NET , SQL na VS a probirat je vice do podrobnosti. Skola by mela umoznovat magisterské studium. Dalsim kriteriem je, ze by skola mela byt v Praze. Dekuji za rady

Souhlas, my se teď učíme na gymnáziu "programovat" v Excelu.

=KDYŽ(E1<E2;"OK";"ERROR")

Takhle zprasenou syntaxi nemá ani Pascal a já obracím oči v sloup, když mi nejde =IF(E1 < E2) "OK" ELSE "ERROR" :-). A když jsem se zeptal, jestli se někdy budeme učit HTML tak učitel říkal že to není v rámci střední školy a je to velice složité. Natož ještě nějaké PHP nebo C++. A kámoš říkal, že se bude teď v prváku učit programovat Windows. Takže asi tak :-).

Ale kdepak... int v javě má 32 bitů, tedy rozsah je -2 147 483 648 až 2 147 483 647.

Je to tím, že objekty typu Integer se dají porovnávat přes operátor "==" jen, když představují hodnotu menší než 127 a větší něž -127 včetně (protože jen tyto hodnoty jsou ve třídě Integer uvedny jako final konstanty). Spravný způsob porovnávání dvou Integerů je přes metodu equals(). Tedy:

Integer a = 129;
Integer b = 129;

System.out.println(a.equals(b));

Pokud bych ale proměnné "a" a "b" definoval jako celočíselný typ int (tedy ne jako objekt Integer), tak by nebyl žádný problém a vše by normalně fungovalo, ať už by v nich byly jakékoliv hodnoty.

int a = 129;
int b = 129;

System.out.println((a == b));

:-)