Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem proč mi nejedou hry?

zdar,
včera sem jsem přeinstalloval windowsy dal jsem na stolní PC Windows Vista Ultime... Dřív jsem tam měl XPčka. Mno jenže ted když chci si zahrát nejakou hru např COD 2....tak nejde menu všechno OK.. ale ve hře obraz nejede.. KONFIGURACE PC: procesor 2,2Ghz, grafárna geforce 8600gt,...2Gram... nevíte co by stím mohlo být??

většina her mi ve vistě dělaly problémy.. 90% z nich šlo vyřešit spuštěním v jiném režimu kompatibility.. většinou stačilo XP, občas bylo potřeba ještě starší.. některé hry sem nerozběhal vůbec(teď mi v XP běhají krásně)
je taky možné, že to dělají kodeky ale to je celkem nepravděpodobně, nikoli nemožné..