Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva systémy

Dobrý den.
Chtěl bych rozdělit disk a nainstalovat do jedné části ubuntu,do druhé xp.Je to možné.
Teď jedu z live cd.Nainstalováno tedy nemám nic.Můžete mi pomoci?
Jirka

Je to možné. Dokonce si to Ubuntu můžeš nejdříve vyzkoušet instalací přes "wubi", v tom případě běží z adresáře vytvořeného v prostředí win a jde z nich také jednoduše odinstalovat v případě že nevyhovuje. I v tomto případě je lepší pro pokusy vyhradit partiton alespoň 5GB.
Informace najdeš na www.ubuntu.cz

Nainstaluješ si Win XP, pomocí programů Acronis Disc Director nebo Paragon Partition Manager Express,který je zdarma, rozdělíš HDD. Doporučuji jeden oddíl pro XP, druhý oddíl pro Linux a třetí oddíl pro fotografie, filmy, hudbu, osobní dokumenty atd. ( na věci o které bys při formátu oddílu se systémem nerad přišel).
Nejsem odborník na Linux, ale instalace probíhá téměř stejně jako ve Win.

wiki.ubuntu.cz V průvodci instalací máš řešení i pro situaci kdy jsou na disku i Windows
Mně se osvědčil postup, kdy jsou na jednom oddílu nainstalovaný Windows a zbytek disku je bez oddílu- jen prázdné nenaformátované místo. Při instalaci do tohoto místa nechám instalátor Ubuntu, aby si místo rozvrhnul na oddíly a swap a naformátoval sám.