Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zámek obrazovky

Zdravim, v ubuntu mi naprosto ucarovala moznost zamknout obrazovku, bohuzel pod win na to nemuzu prijit, myslim, ze by to resil nejaky pridavny soft, ale nedari se, nedari...Neco jsem nasel na stahuj, ale to byl nesmysl. Nema nekdo nejaky tip, co pouzit?Diky...

Nevim jestli Ti uplne rozumim, ale ptas se co tim myslim?
No, v ubuntu je moznost "zamknout obrazovku" kdy po kliku na tuhle volbu nabehne v podstate obraz nejake tapety prez cely monitor a pri jakekoliv aktivite na pc se jen objevi policko pro heslo. Bez hesla se proste s pc neda nic delat...Nasel jsem jeden program, ten se po spusteni takhle chova, nicmene jde jednoduse sestrelit pomoci ctrl+alt+del a ukoncit dany program:-/

a v čem je problém?

1. adminovi nastav heslo
2. přes control userpasswords2 si nastav pro tohoto admina automatické přihlášení s daným heslem
3. restart (není povinný, jen ti to otestuje)
4a. Windows+L zamkne PC, odemkneš ctrl+alt+del a zadáním hesla, nebo, pokud používáš rychlé přihlášení, kliknutím na obrázek admina a zadáním hesla
4b. můžeš ještě nastavit spořič chráněný heslem

ne bez toho to fungovat nebude tak jak jsi byl zvyklý, musel by ses pokaždé po startu PC přihlásit - je to ovšem bezpečnostní riziko, protože se pak do PC dostane kdokoli, kdo jej bude schopen spustit nebo restartovat (čímž je bezpečnost fakt dost v háji :-))

pokud na tom trváš, tak stlač Windows+R a do pole "spustit" zapiš výše uvedený text :-)