Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zlobí mě grafika

Zdar, asi tak před 3 dny mě začala tak strasně s**t grafika, že už nemužu spustit jednou hru.
Jednoduše mi zčerná obraz a hra se sekne, pak mi system napíše, že ovladač zobrazení přestal pracovat a že ho system obnovil. Jenže vůbec nic neobnovil a při příštím pokusu spuštění hry se oběví jen černá obrazovka.
Dříve to fungovalo tak, že po delší době (cca 1h) mi to hodilo tuto chybu a musel sem resnout PC, ale ted vydrží obraz max. 2 minuty a pak to klekne. Grafiku mam nvidiu 9800 od Palitu. Jakákoli aktualizace ovladače je zbytěčná a nic zatím nevyřešila. Grafiku už v záruce nemám a když dam PC do servisu, tak mi poradi ať aktualizuju ovladač :-).
Chtěl bych tento problém vyřešit jednou pro vždy, máte nějaké nápady? Díky...

Tak sem si sehnal zdroj. Myslim že je to Fortron SAGA+ 400P a maximalnim výkonem 450W. Hned při připojování mé problematické grafiky mě zarazil fakt, že byla připojena 5-ti pinovou větví, což jsem netušil, a tak sem použil 6-ti pinovou. Tak jsem si myslel, že byl problém vyřešen, ale i tentokrát grafika selhala a spadl obraz. :-(
Co ted? :-|

Rekl bych, ze je to prast jak uhod (Saga ma oproti PNF navic akorat 6-pin PCI-E). Dle tveho popisu to ale cim dal vic vypada, ze je karta na pravde bozi. Jeste zkus tohle: vezmi sobe ventilaror (velmi se mi osvedcil fen na vlasy po babicce v rezimu "studena" /ten fen ]:)/), namir jej zvrchu na kartu, zapni a testuj. On totiz nemusi byt prehraty GPU, ale napajeci kaskada. Kdyby to pomohlo, vis, co mas prichladit.

Petipinovou vetev neznam, pouze sest a osm pin (GF9800GT ma 6-pin) PCI-E. Vzhledem k tomu, ze Fortron PNF nema nic podobneho, zrejme se jednalo o nejakou pochybnou redukci z Molexu. Ja bych mel prece jen ale radeji jistotu: poradny PSU (Corsair, Seasonic, Enermax,... tak 550W) a s tim to vyzkouset. Ony ty Fortrony nejsou takova vyhra. BTW: ta Saga je nova?

Kdyby nepomohlo nic z toho, tak jeste testnout grafiku v jinem PC. Ona se totiz muze prehrivat i jina soucastka na desce (standardne severni most), pricemz symptomy muzou byt podobne (vytuh grafickeho subsystemu). Kdyz pak grafika zmrtvi i zde, zahodit.