Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné stahování dat z internetu

Zdravim
potřeboval bych poradit, jakmile se mi pc připojí k sítí začne si samovolně cosi stahovat, nemůžu mu to nikterak zakázat, antivir nic nenachází a firewall se taky tváří jakoby nic, potřeboval bych nějakej prográmek, kterej mi řekne kam se připojuje a umožní mu to zakázat, nebo nějaký jiný řešení.
Děkuji.

Tyhle nejdou zásadně vypnout, program nabídne jejich odpojení, ale nic se neděje a pc pořád plynule stahuje rychlostí 1 až 3 k nějaký data

System:4 TCP karel-d45f7886c:microsoft-ds karel-d45f7886c:0 LISTENING
System:4 UDP karel-d45f7886c:microsoft-ds *:*
System:4 TCP karel-d45f7886c:netbios-ssn karel-d45f7886c:0 LISTENING
System:4 UDP karel-d45f7886c:netbios-ns *:*
System:4 UDP karel-d45f7886c:netbios-dgm *:*

Tak jsem to zkusil a je to stejný, vypadá to , že tohle bude to připojení, protože nejde zastavit až když odpojim síť tak to spadne na nulu, bohužel to neukazuje kde to je zakopaný, jako u ostaních položek, kde vidim odkud se spouštěj.

System 4 TCP 445 microsoft-ds 0.0.0.0 0.0.0.0 Listening N/A 18.10.2009 22:38:27
System 4 TCP 139 netbios-ssn 89.102.193.210 0.0.0.0 Listening N/A 18.10.2009 22:38:27
System 4 UDP 137 netbios-ns 89.102.193.210 N/A 18.10.2009 22:38:27
System 4 UDP 138 netbios-dgm 89.102.193.210 N/A 18.10.2009 22:38:27
System 4 UDP 445 microsoft-ds 0.0.0.0 N/A 18.10.2009 22:38:27

Tohle je taknějak v pořádku. Pokud se chceš dozvědět víc, tak si zagoogluj na názvy služeb (microsoft-ds,netbios-ssn...). Jsou to služby, které naslouchají (N/A - nic na ně není "připojeno"). Připojení máš UPC, čili aktiv, zvenku viditelný. Dobrou ochranou a zváště na tomto připojení je router, pokud ho máš, tak buď v klidu.

EDIT// pokud zaškrtneš v tcp view ikonku "šípu", tak se ti zobrazí pouze "aktivní (komunikující s něčím)" spojení.

Upřesni, zda po připojení k síti se začne něco stahovat nebo jen probíhá
komunikace PC se sítí (máš asi na mysli internet). Připojuje se ti PC
k internetu po zapnutí PC nebo až "na povel"?
Ono záleží, kolik a jakých programů máš v PC nainstalovaných a jak jsou nastavené.
Jak dlouho to trvá a ustane to po nějakém čase nebo vůbec ne?
Projdi si Naplánované úlohy, nastavení Automatických aktualizací
+ chtělo by to projít si nastavení téměř všech programů ve tvém kompu.
Více procesů se ti nemusí zobrazit třeba v msconfig.