Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Nejlepší počítač či notebook letošního roku?

Chtěla jsem se zeptat a poradit, jaký je asi ten nejvýkonnější počítač na českém trhu letošního roku. Mám vyhlídlé nějaké nové hry, na které jsem moc a moc natěšená, ale mají poměrně slušné nároky na procesor či grafiku, na které můj počítač nestačí. Je už 6 let starý a tak bych potřebovala vybrat nějaký ten hodně dobrý typ na letošní Vánoce.
Procesor min. 3000Hz
Grafická výborná
Operační pamět min. 1,50GB RAM

Mockrát děkuji

Ano, děkuji, vypadá dobře.:) Ale není lepší mít jeden 4-jádrový procesor, který díky technologii Hyper Threading je systém schopný využít jako 8 logických výpočetních jednotek než mít dva dvoujádrové? A pak teda ta grafika -

nVIDIA GEFORCE GTX275 (frekvence jádra 633MHz), 896MB paměti, 448bit DDR3, výstup DVI,HDMI (podpora HDTV)
<- to je u toho Barbone Seven

GIGABYTE N285UD-1GH, 1GB DDR3 (2484MHz), NVIDIA GeForce GTX285 (648MHz), PCIe x16, SLi, 512bit, 2xDVI
<- to je zde

To je lepší ta druhá, ne?

Ale není lepší mít jeden 4-jádrový procesor, který díky technologii Hyper Threading je systém schopný využít jako 8 logických výpočetních jednotek než mít dva dvoujádrové?

Na tvuj dotaz se neda jednoznacne odpovedet.

Hry, ktere chces na PC hrat, musi byt psane pro vyuzivani vice jader. Kvuli kompatibilite a "optimalizaci nakladu vyrobce", nejsou proto vetsinou hry optimalizovany na vyuziti vetsiho poctu jader. Paradoxne to vede k tomu, ze rychle dvoujadro je pro hrani mnohdy lepsi nez pomalejsi ctyrjadro. Nez bude vetsina her optimalizovana pro mnohojadrove CPU, bude tva sestava jiz znacne (moralne) zastarala. :-(

Na druhou stranu proč stavět nové high-end PC na zastaralé patici, když je k dispozici rozpočet dost velký abychom mohli zvolit patici novou.
Intel core i5 a i7 v žádném případě nejsou pomalá 4jádra a nárust výkonu oproti 2-jádrovým procesorům bude značný a to nemluvím třeba o převodu videa atp.