Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chaos v PCI oznaceniach

Tak som sa dnes zase po 7 rokoch prekvapkal. Otvorim krabicu a idem dodat do HP servra (Proliant) dalsi disk, pamat a sietovku a tu zrazu...
Ved ta sietovka mi tam nejde ako to? Pozeram ako puk slot otoceny. Po chvilke nadavania zacnem googlovat a bum.
Cely cas som zil v domneni, ze klasicke pci karty idu na 3.3V, ktore vyzaduje specifikacia PCI 2.2 a zrazu sa dozviem, ze to su 5V pci sloty a prave ten obrateny je 3.3V (existuju vobec karty nan?). Jedine riesenie su combo karty na 3.3V aj 5V, ale pokial viem uz sa nerobia resp som na ne dlho predlho nenarazil. Teraz neviem, co mam skor zohanat, ci kartu, ktora pasuje do oboch vstupov, alebo len 3.3V variantu alebo skusit zohnat pci express sietovku.

možno aj dlhšie je to tak,5,0V+3,3V sa vyskytuje už od pci revízie 2.0 a to už mal čipset intel VX/HX,revízie pci 2.0-2.2 sa líšia len tým,že v revízii 2,0 bol busmaster len na zbernici č.1,v revízii 2.1/2.2 už lubovolná alebo všetky, ale všetky mali 5,0V+3,3V,revízia 2.3 už má mať len 3,3V,ale intel kvôli spätnej kompatibilite ponecháva 5,0V nadalej zapojené v čipsetoch,neintelovské čipsety s pci rev.2.3 už majú za normálnych okolností 5,0V napájanie nezapojené