Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte "internetovou" platební kartu

Ahoj lidičky,

tak jsem tak přemýšlel o "internetové" platební kartě. Mám na mysli takovou, se kterou se dá platit v internetových obchodem (u nás i v EU) s tím, že uskutečním jen pár nákupů za rok. Proto hledám kartu s levným účtem v bance (nízký poplatky), pokud možno s možností "zamknutí" a "odemknutí karty. Zatím jsem se díval jen na eBanku, pár věcí mi není jasných, ale to půjde vyřídit tel. dotazem.

Má někdo z vás dobrý zkušenosti s takovým typem karty a můžete mi něco rozumnýho doporučit? Účet mám v ČS ale nebráním se i řešení mimo ČS. Zajímají mě praktický zkušenosti, ne marketingový výlevy v laciným letáku.

Děkuji
Pavel

Som síce Slovák, ale ja to mám tak, že mám normálny účet pre mladých a elektronickú kartu zdarma. Opýtaj sa teda v tvojej banke, či takú kartu nemôžeš za nejaký poplatok dostať s účtom, ktorý máš. Nemalo by ťa to mesačne stáť ani o korunu navyše.

Edit: Tú kartu som kvôli nízkej úrovni bezpečnosti nechcel, ale mi ju nanútili. BTW, je len v "papierovej" podobe. Na chránenom (z druhej strany čierny ako výplatná páska) papieri mám jej číslo, to je tá "papierová" podoba.

Jde o to, že můj jediný a tedy i "hlavní" účet mám u ČS. Kdybych použil služeb eBanky, nechci zbytečně platit poplatky za vedení účtu (tomu se ale asi stejně nevyhnu) a chtěl bych kartu opravdu jen na platby na netu s možností odemknutí a zamknutí. Kvůli pár platbám za rok nechci platit zbytečně moc.

Takže se tě zeptám jako klienta eBanky: za vedení té karty (internetové) platíš 150 Kč za rok + měsíčně za )účet - jsou tu i další poplatyk přímo nebo nepřímo spojený s tou kartou?

Pavel

Díky za odkaz, zdá se že je třeba mít na seznamu email abch se tam mohl přihlásit; vzhledem k tmu že hledám info mi přijde tohle jako nešťastný řešení; kvůli tomu si další email fakt zakládat nehodlám, už takhle jich mám několik. Ale to není reakce na JF, ale na seznam :-)

Pavel

ČS také umožňuje platby kartami na inetu. Pouze ale některými a musí se to na nich nejdříve aktivovat a nastavit limit pro internetové platby. V současnosti to lze pouze embosovanými kartami (s reliéfním písmem), a to debetními a kreditními kartami Visa, Visa Electron a MasterCard.
8-)8-)8-)

http://www.csas.cz/banka/application?pageid=docume ntpage02&docid=1010/FAQ/FAQ_IE_FQ06_026247.htm&por tal=internet&lang=cs&type=cms&tree=banka&segment=s egment02

Tak z ČS mi přišla odpověď:

Je mi líto, ale výhradně internetovou platební kartu nenabízíme. Nabízíme normální platební karty, které mají klasické využití a dá se s nimi navíc platit i přes internet ( Visa Elektron, Visa Classic Partner, MC Standard Partner ). U těchto karet je možné omezení plateb kartou přes internet pomocí nastavení limitů. Limit vždy určuje do jaké částky je možné transakci provést, případně pokud je uvedená nula není možné s kartou přes internet nakupovat. Úpravy limitů je možné provádět na jakékoliv pobočce České spořitelny nebo telefonicky přes službu Servis 24 ( služba k ovládání účtu - zadávání příkazů, zjišťování zůstatku apod. ).Změna je platná od druhého dne.

Pavel

Nějaký info o internetové kartě eBanky je tady:
http://www.ebanka.cz/OFF_InternetovaPlatebniKarta. htm

Ještě jsem jim teda nevolal, stále se rozhlížím. Těm co mi radí, děkuji; jen bych chtěl podotknout, že tady jde o peníze a radši bych samostatnej účet nebo podúčet vázanej na tu kartu (nebo naopak, pokud je tu někdo filozof), než kartu k "velkýmu" účtu, k tomu řešení jaksi pořád nemám důvěru.

Pavel

Mám MasterCard kartu u ČS a tamtéž VISA Elektron pro tuzemské použití
pro jeden účet. Předtím jsem měl MC u Komerčky, ale utekl jsem pro
příšerné poplatky a kdybych měl tady líčit, jaké jsem měl peripetie
se smyšlenými haléřovými nedoplatky, tak bychom tu byli dost dlouho.
Už nikdy KB. U ČS max. spokojenost, perfektní Internetbanking,
u karet je možnost pojištění, limity si určuješ z obýváku a jiné vychytávky.
Zapomeň na zamknutí a odemknutí karty, to by tě stálo lováče.
Nic ti nebrání mít nastaven limit pro platební transakce třeba na 1000 korun,
před platbou ho zvýšit a po platbě vrátit zpět. Pokud budeš mít
čistý komp a platit pouze na https stránkách ( SSL 128bit šifrování ),
tak se není čeho bát. Samozřejmě karta musí být embossovaná ( VISA, EC/MC ).

Bohužel ještě nejsme tak daleko jako třeba Paris Bank, která generuje
pro každou jednotlivou netovou platbu jedinečné číslo, takže i když ho zjistí
půlka světa, tak jim k ničemu není :-)

Ještě jsem si vzpomněl, k penzijnímu pojištění u Credit Suisse,
ve spolupráci s Winterthur jsem vyfasoval embossovanou VISA
úplně zadara na rok s bonusem 300 Kč a možností po první úložce
nakoupit za 40.000 Kč na dluh. To se dost hodí jako záložní karta,
když někde v cizině svoji jinou kartu ztratím nebo mi ji šlohnou.
Pokud v dalších letech realizuju nějaké nákupy nad 35.000 Kč,
tak pořád neplatím žádné poplatky.