Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zakladny SW na XP

priatelka si kupila netbook s XP a poprosila ma aby som jej nainstaloval a nasledne zazalohoval "zakladny" SW. Co by vlastne taky zaklad mal byt?
zatial:

antivir (NOD)
firefox
skype
kancelária (office z redmontu alebo OOO)
Java
Adobe Reader
Hudba a video Mplayer (KMplayer)...

hladam nieco free na pracu s CD image

co by ste este doporucili? je to netbook, takze miesta na HDD nie je nazvys...

adobe rusim, bude foxit reader. Na obrazky Irfan ? Xnview nepoznam ale vyskusam
Este rozmyslam nad tym kanc. balikom, tvorit sa tam velmi nebude, len nieco aby to zobrazilo .doc format, pripadne nieco male napisat, cely word/write sa mi zda zbytocny
Image: ja s daemon tools nemam dobre skusenosti, nieco kde jednoducho pripoji image, s podporou co najviac formatov

Irfan někomu sedí, někomu ne. Já osobně ho preferuji. Na přehrávání videa VLC Player nebo GOM Player. Naprosto bezproblémově přehrají vše. Vypalování-Ashampoo BS, jak píše Marek. Nějaký souborový manažer, např. Total Commander nebo podobný. Jestli na toho NODa nemá koupenou licenci, raději Avast zdarma. Open Office, Foxit Reader, Firefox, na komunikační SW bych se radši zeptal jí, jestli preferuje/používá Skype nebo ICQ.

Pokud nepotřebuješ celý kancelářský balík, tak na *.doc by měl stačit malý šikovný AbiWord (dá se stáhnout i v portable verzi bez instalace):
http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_a_domacnost /kancelarske_aplikace/textove_editory/abiword/
na čtení tabulek bez MS OFICE by měl stačit XlsViewer
http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_a_domacnost /kancelarske_aplikace/ostatni/bytescout-xls-viewer /nahledy/
a na prohlížení prezentací je dobrý powerpoint viewer
powerpoint-viewer

mala rekapitulacia:

NOD
firefox
skype
foxitreader
7zip
total commander

AbiWord namiesto OO/M$office

skusim dat nero6 aj ked sa mi zda, ze podporuje iba .iso, ak nie tak daemon tools

prehravace a prezerace: na SD kartu nasypem par portable verzii, nech si vyberie co chce a potom sa uvidi...

PS: prave mi skoncila nocna, tak sa idem trochu vyspat a potom sa do toho pustim, tak ak ma niekto este nejaky tip, kludne sem s nim.

Nevím k čemu bude na netbooku program na pálení nebo manipulaci s iso????.

Firefox už neinstaluju nikde stejně jako různé přehrávače - nainstaluju k-lite mega kodek pak a nechávám výchozí přehrávač windows media player.Má to tu výhodu že je s tím menší opruz,nestane se že jí nějaký video od kámošky nepojede a bude ti volat. A když narazí na nějaký video který nepojede jí nepojede ani kámoškám=seš za vodou.

Jako prohlížeš fotek instaluju irfan, dá se na něj zvyknout a zdá se mi rychlejší než xnview.

s předinstalovanými xp se prodávaly netbooky s 1gb ram (vypnutý swap na ssd). systém s aplikacemi se vejde na 4gb c:, pokud máš zabudovaný 1.8" hdd, není to taková tragédie.

openoff zabírá něco kolem 250mb.
na pdf máš foxit reader.
filmy: gom player. možná umí i mp3, nezkoumal jsem.
prohlížeč: chrome.
omezený účet - čili žádný zbytečný antivir/antispyware.

mám ten krám samozřejmě i jako servisovátko = občas se přihlásím do admina. z něj nikdy nespouštím netový prohlížeč/mail.

skype jsem coby virus vyhodil jako první.

pokud by se mi chtělo připojovat usb/ata redukci pro cd, nainstaloval bych nero micro.
hry nehraju, iso image mě netrápí.

Tak prave som s tym dobojoval, dufam ze majitelku tak skoro neuvidim...
Bol to konkretne tento model: REFURBISHED (!) Advent 4489, 512MB RAM, 80GB HDD, pre zaujimavost majitelku vysiel na 120Eur...Bez komentara...

Nastastie bolo pribalene CD s drivermi, vytvoril som uzivatelske ucty, nainstaloval aktualizacie a aplikacie, namiesto FF som dal Chrome... Funguje to, ale nedostatok RAM citit, ci do tej haraburdy zozenie druhy modul je vo hviezdach.

Nero v6 sa odmietol nainstalovat bez pritomnosti CD mechaniky, takze daemon tools.
Majitelka ma vraj vela DVD ulozenych ako obrazy na ext. HDD, to len na dovysvetlenie preco chcela virt. drive.

Este perlicka na zaver: predajca k tomu pribalil Adobe Photoshop Elements 6 trial, ale nenasiel som odvahu sa to tam pokusit nainstalovat...

K přehrávání filmů bych doporučoval tenhle postup:
instalace free malého DivX 4.12 kodeku pro případ,
že bude potřeba upravit nebo překonvertovat video do DivX.
Freeware konvertery většinou nemají v sobě kodek a filtry nestačí,
tenhle starý jede kromě PC na všech stolních DVD přehrávačích:

DivX412Codec.exe

Pak nainstaluj CCCP filtry:

www.cccp-project.net

a máš téměř 100% jistotu přehrání téměř čehokoli.
Pro pokus o přehrání HD videa může dáma zkusit WMPC HC bez instalace:

mpc-home-cinema

a tam ve volbě Zobrazit-Možnosti-Přehrávání-Výstup zatrhnout EVR.

Pro kompletní přehrávání filmů a flash videí zkus (po instalaci CCCP)
KMPlayer v češtině + Applian FLV Player, vše v bezinstalační verzi:

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/29081/Prehrava ce.zip_18.94MB.html