Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zatuhnutí počítače při startu

Zdravím, mám potíž s pc Intel P4 2Ghz, 1Gb DDR, GeForce 6600GT, 500W zdroj. Systém po instalaci
Počitač po zapnutí a kontrole Ram a HDD atd. spadne do černé obrazovky a nereaguje pouze na restart.
Hlavně se to stává, když úplně odpojím pc od napájení a přes tlačítko zapnutí no vybiju a poté ho zapnu, nebo když nechám pc 1 den odpojený od napájení a poté ho zapnu.
Zkoušel jsem vše možné i kabely, baterku Biosu, atd.

Tak zkus oblíbenou závadu poslední doby - nafouknuté kondenzátory, což může být jak na desce, tak ve zdroji. Na desce to prohlédneš celkem lehce, ve zdroji je to horší. Pro laika bych doporučil spíše zkusit jiný zdroj (má-li tu možnost), jinak nezbyde, než ho rozdělat. Ale tou deskou začni, protože bych spíše sázel na ni (on zdroj 500W asi přece jenom nebude nějaké ořezovátko)

Blika na tej ciernej obrazovke kurzor?
Ak nie tak mozno vadna doska, mozno zdroj, alebo ma nejaky problem BIOS (nie je novsia verzia)?
Ak tam blika kurzor, tak je to pravdepodobny problem so zariadeniami z ktorych sa bootuje (to znamena HDD, FDD, ... Skus v BIOSe nastavit bootovanie len z HDD, HDD otestovat utilitou od vyrobcu, skusit iny, iny kabel, skontrolovat ci je spravne najumprovany (nepouzival by som CS, ale polohu master resp. alone).

Mne robi ta ista karta zase ine problemy. Po restarte PC mi nabehne cierna obrazovka, nevidim ziaden obraz, az vo windowse. Kazdopadne by som skusil flash Biosu, ale ja mam na mojej doske najnovsi a nepomaha to. Cital som, ze mnoho ludi ma s tymito 6600GT problemy, na niektorych starsich monitoroch vraj trva dlhu dobu kym vobec nabehne obraz...

To je u teba asi len problem detekcie monitora, VGA BIOS ti ho nenajde a nezapne obraz (pricin moze byt viac, od nahovno VGA-BIOSu na tej videokarte, az po nahovno monitor alebo kabel), Win potom ten vystup videokarty zapnu (bud ten monitor ovladace uz zdetekuju, alebo ten vystup zapnu defaultne aj ked si myslia ze tam nic nie je pripojene) az sa nacitaju ovladace pre videokartu.

//Edit: preco nikto nepisete vyrobcu a presny typ grafiky a motherboardu, to najdolezitejsie zamlcite.

Flash skus ak je novy BIOS k tej doske na webe vyrobcu (pozor na presny typ a verziu dosky).
Mne sa zda akokeby ten motherboard nezvladal taku "žravú" videokartu (mozno DC-DC menic na motherboarde je slaby apod.), nema ta karta konektor na dodatocne napajanie? Ak ano zapojil si? (vid navod)
Alebo skor blbne nieco ine hardwarovo, ale aj flash mozes skusit ako prve (ak je novsia verzia BIOSu na webe vyrobcu).