Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows Vista - samovolné probouzení notebooku z hibernace.

Ahoj. Mám dotaz ohledně samovolného probouzení notebooku s Windows Vista z hibernace. Mám notebook Acer Apire 8730 s Windows Vista Home Premium SP2. Dotazů na toto téma je na internetu spousta, ale kromě různých "polorad" jsem žádné ideální řešení nenašel.

(Hibernací myslím stav, kdy se aktuální obsah pamětí RAM uloží na pevný disk, a notebook se vypne.)

V prvé řadě bych chtěl upozornit, že se nejedná o chybu hardwaru, protože tento problém se objevuje na různých noteboocích od různých výrobců, které ale mají jedno společné, a tím je nainstalovaný systém Windows Vista.

Opravdu nemám nastaveno v BIOSu WakeOnLan.
Ani v nastavení vlastností síťové karty nemám nastaveno WakeOnLan, u modemu jakbysmet.

Jsou tu tři podmínky, aby se notebook sám zapnul:
1. Musí být ve stavu hibernace (pár hodin)
2. Musí být v tu chvíli připojen k napájení
3. Musí mít zapnutý Windows Update (je jedno, jestli ruční nebo automatické stahování aktualizací - chová se stejně)

Interval mezi uvedením do hibernace a samovolným spuštěním je více jak 8 hodin.

Má otázka tedy zní: Lze nějak zamezit tomuto spouštění, kromě vypnutí automatických aktualizací? Vypnutí Windows Update mi v dnešní době nepřipadá jako rozumné.

Důvody proč se chci tohoto problému zbavit jsou prosté:
1. Microsoft nemá právo zapínat mi notebook, kdy se mu zamane.
2. Co myslíte, že se stane, pokud nastavíme v BIOSu heslo po spuštění počítače? No zůstane zapnutý a čeká na zadání hesla, takže update se nekoná.
3. Pokud potřebuji notebook dobít a zároveň odjedu na víkend kamsi, mám doma místo notebooku efektní radiátor.
4. Pokud nechám notebook odpojený od napájení, nezapne se, ale učiní tak okamžitě po připojení k napájení (po několikahodinové prodlevě).
5. I pokud zůstane notebook zcela nezaheslovaný, nastartuje OS a snad i provede update, jenže pak se jaksi zapomene vypnout :-)

Tento počin Microsoftu ve Windows Vista opravdu nechápu, můžu snad jen doufat, že Windows 7 se tento problém netýká.
Je zřejmé, že za spouštěním stojí Windows Update.

Na internetu jsem pročetl různé diskuse a našel pár rad, které ale nevedly k řešení.
Prošel jsem kompletně celý "Plánovač úloh" ve Windows Vista, a vypnul jsem jakýkoliv náznak spouštění počítače pro provedení úlohy.
Automatické spouštění defragmetace disku jsem také deaktivoval.

Nejsem sám, kdo má zkušenosti s tímto chováním Windows Vista, dotazy na internetu to jen potvrzují.

Díky předem za každou odpověď.

Sice to trvalo dlouho, ale řešení problému jsem nakonec našel. Zapínání způsobuje naplánovaná úloha Microsoft Media Center.

Takže pokud se najde někdo se stejným problémem, tak tady je řešení:

Pr. tlačítkem na ikonu "Počítač" na ploše. - > Spravovat - > V okně rozkliknout "Plánovač úloh" a poté "Knihovna plánovače úloh"
Dále položka "Microsoft - > Windows - > Media Center"
V pravé části okna rozkliknout položku "mcupdate_scheduled". V novém okně v záložce "Podmínky" odškrtnout možnost "Ke spuštění úlohy probudit počítač"

Pozn. Stejné je to i v případě Windows 7.