Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc_pristup na disk D:

Vcera jsem nainstaloval program na skryvani adresaru ve WinXP (Winmend Folder Hidden). Ten po instalaci udelal presne to, co jsem potreboval-zneviditelnil jeden adresar s daty. Dnes rano jsem usedl k praci na pc a zjistil jsem, ze na disk D: se neda dostat vubec.
D je fyzicky druhy disk na pc, ktery pouzivam pouze na ulozeni dat. XP ho vidi, Winexplorer hlasi, ze jednotka neni naformatovana.
TCommander dtto - nemuze se na ni prepnout. Formatovani neprichazi v uvahu, potrebuji odstranit vliv toho programku. Nejaky driver, nebo sluzbu na pozadi. V logu HijackThis o nem neni zaznam. Odinstaloval jsem ho ale, to nepomohlo. Vsechna prace mi nyni stoji, musim to nejak rychle vyresit.
Napada nekoho nejaka moznost, co s tim jde udelat, abych sa vyhnul ztrate dat?
dekuji za radu
Petr

Ale, formát pude ;-) Když to jsou důležitá data tak je máš určitě zálohované, že?
Zkus to v nouzovym režimu, kde se s trochou štětsí program nesrpustí. osobnš ho nenzám (a znát nechci). lepší je to řešit přes práva NTFS

jízlivost místo pochopení je v cz povaze asi (díky Radek).
Jistěže to jde zformátovat. To je ale ta poslední možnost, kvůli které tady obtežuji moudřejší lidi. Menší problém je v tom, ze na HP pc F8 jaksi nefunguje, jak by mělo. Nebo ví někdo, KDY přesně to mam zmáčnout pro volbu nouzovho režimu?

Musis pockat, jestli ti poradi nekdo, kdo tomu rozumi. I kdyz taky porad zkousim ruzny kraviny a novy programy, tak treba tohle bych se bal instalovat. Zkusil bych to jedine pres Returnil. Treba by pomohla jen odinstalace toho programu (aha, tak jak vidim, tak nepomohla), ale radsi spis pockej, co ti reknou.
Mne funguje F8 bez problemu kdyz na nej 1x zmacknu presne v okamziku naskoceni biosu na obrazovku. Proste jak naskoci ty bily (teda asi vetsinou bily) pismenka, tak staci zmacknout 1x a su tam, na vsech pc mne to takto jde.

Jeste zkus vratit bod obnovy, jestli ho pouzivas.

Proc, abych se musel pokazde prehlasovat kvuli nejake instalaci? Dekuji nechci. A kdyz se nekdo do PC bude chtit naborit, prava stejne nic nepomuzou... Podstata skryti adresaru spociva v tom, ze schovam to, o cem ostatni nevi. Pokud vim, ze to tam je a nevidim to, tak pri znalosti zpusobu skryti a maskovani se to da najit...