Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spolupráce gigabit-rozhraní versus 100Mb/s switch

Hezký den,
mám na PC gigabitové rozhraní ( Atheros AR8121/AR8113 PCI-E Ethernet Controller ) připojené na 3com swich ( OfficeConnect Dual Speed Switch 8), kterážto dříve bezproblémová spolupráce (přes půl roku) přestala v pondělí fungovat (pravděpodobně po výpadku proudu).
Obě komponenty jsou nicméně v pořádku, podrobněji : Připojím-li se na jiný aktivní prvek ( konkrétně náš router Vigor-taky stovka) , mohu vesele pracovat dál. Když připojím na switch letitý počítaček s prastarou kartou ( OS Win95 ! ) , připojení funguje okamžitě.
Běžná vyšetření typu prohození kabelů apod. jsem provedl.
Možná, že si nerozumí rozhraní obou komponent, ale jaktože spolupráci zrušila náhle ?
Informace, že dřív bylo vše ok , je neotřesitelná, bez sítě ani inetu se nehnu, vše bych okamžitě pocítil a prověřoval. Nyní neprojde ani paket ping, kontrolka rozhraní na PC se rozsvěcuje a zhasíná.
Chtěl bych se zeptat, zda se někdo s tímto (pro mne dost bizarním) problémem setkal ?
Děkuji za jakýkoli tip. HK

Abych problém uzavřel : závěr je, že odešel switch, což by byl za normálních okolností lehce zjistitelný poznatek. Ale on prostě náhle umí jen 10Mb/s a pokud si na něj troufnete s vyšší rychlostí, pak nefunguje žádné "auto" ani nic jiného, prostě nekomunikuje. Vše potvrzeno záměnou za jiný kus stejné značky.
Kdyby mi tohle někdo vyprávěl, poslal bych jej do ... a nemyslil bych si lichotivé věci o jeho duševním zdraví. Což si nejspíš myslíte o mně taky. Ale zájemcům mohu vše předvést. Děkuji. HK

3com swich - OfficeConnect Dual Speed Switch 8, kterážto dříve bezproblémová spolupráce (přes půl roku) přestala v pondělí fungovat (pravděpodobně po výpadku proudu).

tyto šmejdy chce po výpadku proudu znovu resetovat odpojením napájení.
takový výpadek znamená v okamžiku zapnutí elektřiny další poruchy (různé zákmity a poklesy), a konkrétně tyto 3com switche to nikdy "nepřežijí" a potřebují reset.

zlaté noname čínské krámy, z nich nám to nedělá žádný.
samozřejmě mohl ten krám díky naindukovanému přepětí ze zdroje či na datovém vedení odejít tak, že je schopen jen 10mbit, ale za pokus s resetem to stojí.