Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xbox nebo VII ?

Jakou herní konzoli z těchto dvou a s jakým příslušenstvím byste poradili pro 12-ti letého kluka a 5-ti letou holku?

Oba hrají zejména sportovní hry, sem tam něco naučného.
Bojové hry a krváky jsou díky rodičům nepřípustné.

V tomto se bohužel vůbec neorientuji a měl bych být před vánocemi poradcem s velkou váhou hlasu.
V konzolích nevím naprosto nic o ovladatelnosti, vhodných periferiích, možnostech připojení k TV nebo displeji.
Pokud by mohl někdo poskytnout radu - tedy něco víc, než si přečtu v datasheetu, budu rád.

PC na hry mají už 4 roky a kluka příliš nezaujalo.
Volba směřuje ke konzoli. Jednak PC je nyní už zastaralé a jednak hodně cestují a hledají něco snadno přenosného.

když už tak "WII"

jinak rozhodně doporučuju to Wii - hry jsou jednak méně násilné a hlavně se k tomu dá připojit spousta "sportovního" náčiní. Xbox je jen pro pařiče.