Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Service pack 3

Zdravím,

Chystám se nainstalovat service pack 3. Stáhl jsem si ho tedy z internetu a pustil se do instalace. Všechno probíhalo tak, jak má. Povypínal jsem všechny programy a spustil instalaci s tím, že jsem čekal hladký průběh. Hned na začátku mi ale naskočila chyba.

soubor C:\windows\system32\drivers\atapi.sys je otevřen, nebo používán jinou aplikaci. Ukončete všechny ostatní aplikace a kliknete na tlačítko opakovat.

Problém je v tom, že vůbec netuším o jakou aplikaci by mohlo jít. Zkusil jsem tedy vypnout naprosto všechny nepotřebné procesy a stále nic. Vyhledal jsem si soubor a pokusil se ho přejmenovat, což bohužel nešlo, protože mi vyskočilo chybové hlášení ve smyslu, že nemohu přejmenovat soubor, který je používán jiným programem. Nešlo s tím nic dělat ani přes unlocker.

Začal jsem brouzdat po internetu. Našel jsem rady jako "Smaž Deamon tool, nebo alcohol 120%". Jiným uživatelům to fungovalo, ale já ani jeden program nepoužívám. Smazal jsem tedy nero. Stále se však nic nedělo.

Řešili jsme to pěkně dlouho s kamarádem, restatovali počítač, hledali na internetu, snažili se nějak přesunout, nebo odstranit ten soubor "atapi.sys", ale furt nic.

Jsem už naprosto zoufalej a ten service pack potřebuji. Byl bych rád, kdyby mi někdo z vás pomohl, díky.

Warkis.

Já bych si stáhnul Unlocker, nainstaloval, pokusil se ten soubor smazat a tam se objeví okno, který proces to používá, identifikovat, jestli to třeba není vir nebo spyware. Potom buď vymazat, nebo jestli je to neškodné, tak ho zkusit deaktivovat, nainstalovat SP3 a mělo by to být v pohodě.

unlocker mi nijak nepomáhá. Zkoušel jsem ho již předtím, ale když dám pravým tlačítkem na soubor a kliknu na "unlocker", tak se zobrazí okno se zprávou "Nenalezen žádný popisovač. Přesto vám může unlocker pomoci s tímto souborem. Vyberte akci, kterou chcete s tímto souborem provést."

Akce jsou následovné - 1-Žádná akce
2-Smazat
3-Přejmenovat
4-Přesunout

Ani jedna z těchto akcí nelze učinit, protože je soubor používán jiným programem/aplikací.

ještě nedám pokoj: prohlídni si spuštěné služby třeba pomocí starteru (tam jde setřídit podle adresářů odkud startují), vynech ty ms a hloubej nad těmi co mají něco společného s diskem/cd.
můžeš ukončit lightscribe, jestli to nepomůže.

předpokládádám, že sony- nebo starforce- rootkit nemáš nainstalován :)

a zkontroluj prohlížeč událostí, jestli nezůstala zaznamenaná nějaká zajímavá chyba (podrobnější obsah) z pokusu spuštění sp3.

Přes starter jsem se snažil všechno, co by mělo jen zdánlivě něco společného s diskem/cd, vypnout. Nic se nestalo, ani po restartu (aneb furt stejné).

chyba:

Typ události: Chyba
Zdroj události: NtServicePack
Kategorie události: Není k dispozici
ID události: 4373
Datum: 4.11.2009
Čas: 22:50:06
Uživatel: EO4P38P91KZYK31\uzivatel
Počítač: EO4P38P91KZYK31
Popis:

Windows XP Service Pack 3 installation failed.
Došlo k vnitřní chybě.

Další informace získáte v Centru pro nápovědu a pomoc na events.asp.

akýlolvek beta ovládač koliduje s sp3,pokial je v systéme ie8 rtm,to môže kolidovať s sp3 inštaláciou,omega drivery pre grafiku,atapi.sys sám o sebe je chránený systémový súbor,dôležitý pre funkciu mechaník,pozri,či nemáš niektorý napalovací program,ktorý inštaluje aspi ovládače do wxp,tie takisto kolidujú s atapi ovládačom a s inštaláciou sp3.....

Tak díky všem za rady. Ještě to všechno prozkouším, otestuji a uvidím, snad se to nakonec vydaří. Pokud ano, napíšu sem, čím to bylo. (napsal jsem do mnoha PC poraden, ale tady jste byli nejpohotovější a nejsnaživější. Díky vám za to)

Kdo ví, nakonec mi to třeba bude blbnout nějaký pitomý program, kvůli kterému přeinstaluji windows.

Taku hlasku som pri instalacii SP3 vzivote nevidel ale skus v spravcovi zariadeni zakazat vsetky CD/DVD mechaniky, a restart a instalovat to tak, potom vpodstate akokeby v PC nebola ziadna mechanika tak nemoze nic na nu sahat.
P.S. mozes to mat aj zavirene (alebo je ten vir nejake Nero In CD :), skontroluj v start-spustit msconfig, zalozka po starte, ci sa tam nespusta nejaka blbost od Nera alebo InCD alebo nieco s CD, DVD, prip. Winamp Agent alebo iny prehravac agent, cokolvek co saha na CD/DVD mechaniku a testuje ci v nej nieco je aby spustil radostny dementny autorun apod, vsetko take povypinat alebo program odinstalovat).

A fakt neni v PC ziadna dalsia mechanika definovana? (skus ist do spravy diskov (pravy klik na tento pocitac - spravovat), ze jake su tam zariadenia, vidis tam fakt len HDD?)

Co sa ti spusta po starte? (co mas v msconfig karta po spusteni?)

Skus nabootovat v nudzovom rezime (klavesa F8 pred startom Win) alebo do konzoly pre zotavenie, a tam premenovat ten .sys na nieco ine. A restart ze ktory program bude jacat ze nema .sys

Díky za pomoc, ale již je to všechno vyřešené. Přeinstaloval jsem windows.

Programů v msconfig v záložce po spuštění jsem měl mnoho. Nevím, jesli by sem vůbec šly vypsat :). Zkrátka docela zahlcenej počítač.

V nouzovém režimu jsem zkoušel přejmenovat, odstranit, nebo změnit koncovku a nic. Ještě jsem s kámošem zkoušel odpojit mechaniku, opět nic. Vůbec už jsme nevěděli, co dělat a nakonec se ve všem hrabali tak dlouho, že nám přestali fungovat všechna zařízení. Vpravo dole na liště nic nebylo a nešel ani internet, přestože byl správně zapojen. Grafická karta hlásila to, že není nainstalována, přestože byla. No prostě jsme si s tím hráli tak dlouho, až to nebylo použielné. Vytáhl jsem tedy instalační disk ze staré krabice a přeinstaloval windows. Teď již SP3 funguje, takže je všechno tak, jak má být.

Ještě, že jsem měl důležitá data zálohovaná.

Díky všem za pomoc a ochotu.

(BTW nějak mi nejde se přihlásit, proto píšu jako anonym)