Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows najednou nedokáže rozpoznat flash disk

Řeším velmi nepříjemný problém s mým USB flash diskem.
Nedávno jsem se rozhodl přenést větší objem dat najednou na tento flash disk: Kingston Data Traveler150.Začal jsem kopírovat celkem objemnou složku(8GB)s daty, která však obsahovala jen mnoho jednotlivých souborů o malé velikosti(20MB). Zhruba v půlce procesu se přenášení dat z HDD na flash disk zaseklo. Vyčkal jsem ještě čtvrt hodiny, jestli se něco nezmění, ale nic se nezměnilo. Prostě windows ukazoval kopírování souborů ale nic se nedělo a vypadalo to, že se přenáší jeden malý soubor velice dlouhou dobu.

Přenášení dat jsem tedy stornoval. Nic se však nedělo a ukazatel na nic nereagoval, jako by se nic nestalo. Zkoušel jsem ještě pro jistotu bezpečně odebrat HW(flash disku). Bohužel se ukázalo, že celá XPéčka nereagují. Poslední možnost ctrl+alt+delete také nepomohla. Navíc mi zmizeli ikony na ploše a celá lišta start.

Takže už zbyl jen restart počítače. Podržel jsem tlačítko pro zapnutí PC. Počítač jsem tedy znovu zapnul, ale čekalo na mě nemilé překvapení.
Windows už nedokáže rozpoznat flash disk. Píše mi to: nalezeno neznámé zařízení USB. Ve správci zařízení/řadiče sběrnice USB se píše: Toto hardwarové zařízení nelze použít, protože bylo připraveno pro bezpečné vyjmutí ale nedošlo k jeho vyjmutí z počítače. (Kód 47) Chcete-li potíže odstranit, odpojte zařízení od počítače a poté jej znovu zapojte.

Samozřejmě, že žádné rady od MS nepomohly.]:( Mám tu flešku teprve týden, ale už třikrát jsem na ní kopíroval bez problému. Nevypadá to, že by se zkratovala, alespoň tedy světýlko na jejím krytu po připojení stále svítí... Bohužel vím, že chyba je na 100% ve flešce, jelikož jsem ji zkoušel zapojit i do jiného počítače, kde před tím fungovala. Ostatní flešky fungují. Bohužel se stejným výsledkem. Wokna nedokázala flash disk rozpoznat. Zkoušel jsem i reinstalaci ovladaču a vše možné, ale nic nepomohlo. Už fak nevím co mám dělat. Dost mě to mrzí, stála mě dost peněz a už po týdnu je nejspíš odrovnaná...:-/

Za každou radu předem děkuji.

Bohužel, doteď se mi nepodařilo flash disk otevřít v žádném počítači.
Windows jej není schopen rozpoznat at´ dělám co dělám.

Tohle se mi nikdy se žádným USB diskem nestalo. Ten před tím jsem měl 2 roky a po celou tu dobu bez problému. A ted´ mám odrovnaný prakticky úplně nový flash disk po jediném týdnu...nechápu. Přitom je to Kingston, ten přeci nedělá žádné shitky.
Ale jak vidím, tak ani to není záruka kvality...

Tenhle soft mi moc nepomohl. Stejně jako wokna si neví rady s tím, že USB nelze rozpoznat.
Každopádně dík za tip.

Takže už jdu sepsat reklamaci. Sám jsem zvědav, jestli ještě někdy něco uvidím, z mých peněz, jelikož jsem ten disk kupoval přes Aukro:-/

Stála mě 1000,-Kč. Nicméně standardní cena je 3.500,- (jde o 64GB).
Jestli se však nevyplatí kupovat věci na Aukru ani do této ceny, tak co potom?

Myslím, že na tyhle paměťová média je právě Aukro nejvýhodnější. Už jsem tam vícekrát kupoval třeba microSD do mobilu(s 500kč slevou) a v pohodě.

Tahle fleška mi přišla v origo nerozbaleném obalu od Kingston, akorát k ní není žádný záruční list. Takže jsem sám zvědav, jak to dopadne...

tak jsem našel ještě jeden prográmek Spuer Stick Recovery Tool V1.0.2.16. Dokáže naformátovat i usb flash, který systém windows nevidí. Opravdu "Spuer", není to překlep. Zachránil 8GB flash, která po týdnu odmítala fungovat. Přestože je určená pro Kingstone, fungovala mi i na a-data.

Takže jsem si ještě ze stránek Kingmaxu stáhl poslední verzi Super Stick Recovery Tool.
Ale nic nepomohlo. Ani tenhle prográmek není schopen rozpoznat můj flash disk zapojený do počítače a tváří se, jakože nic připojeného není.
Ještě zajímavější je fakt, že když tenhle flash disk připojím, tak se někdy v Tento Počítač zobrazí jeho jednotka. Nicméně před otevřením po mě požaduje formát, který není možné dokončit přes jakýkoli program. A když klepnu na vlastnosi, tak se tento disk jeví s nulovou velikostí...

pravděpodobně je fakt porušený souborový systém, že k němu nejde přistoupit.

jsou lidi kteří spoléhají na automatické odpojování usb flashek, a pak jsou lidi kteří už o data přišli.
diskové operace přece jen chvíli trvají, a ani reakce správce souborů či poslední ubliknutí nemusí být úpně průkazné.

pohledat doklad o nákupu a hurá na reklamace. příště před vyrváním z pc kliknout levým myšem na ikonu vpravo dole, a zvolit "odpojit jednotku x:"

Samozřejmě by to ještě šlo ověřit nabootováním z nějakého live CD s linuxem, zda by se tam nějak nechytla. Další pokus by mohl být s návratem Windows k nějakému bodu obnovení před havárií, ale když to nejde ani v jiném PC, tak to asi nepomůže.