Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pripojeni Internetu na Vistach a XP

Mam kabelove pripojeni k internetu.Kdyz se podivam do nastaveni sitoveho pripojeni vidim vyplnene ip adresy,mask,atd.
zkousel jsem na kabel pripojit tri NB s OS WIN XP a nastavil jsem cisla do sitoveho pripojeni a vse fungovalo OK.

Kdyz jsem pripojil pocitas s VISTA premium,zadal cisla tak se k internetu nepripojim.Sitovka blika a pro jistotu jsem zkousel i jinou ale stejny efeket.Kdyz dam opravit problem tak vidim obrazek kde je pc-zarizeni-a koule(internet)a spojeni mezi zarizeni a Internet je preskrtly a pise jen mistni sit.

Nevim co s tim.Diky za kazdy tip

provider ti dal víc ip adres, když připojuješ víc počítačů?
všechny ty počítače připojuješ najednou, nebo postupně vždy se stejnými adresami?
nebo máš doma router, ale nechce se ti do dotazu psát, abys šetřil klávesnici?
čím jsi připojen ke kabelovému internetu - typ, kolik to má zásuvek lan pro počítače? jsou všechny označené lan, nebo některé iptv?

je 11h, už mohl být router koupený.

v tom pc kterému po připojení k modemu nejde net - jestli je to vista vypni protokol ipv6 v nastavení tcp/ip, a pak dej start - spustit - cmd.exe:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

..a obsah z notepadu sem (třeba přes flashku odeslat z jiného pc)

při přehazování pc aspoň pochopíš proč máš mít router.