Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Komerční využití koupených fotografií?

V malé obci se udála společenská událost, vše zaznamenáno profi fotografem. Ten nabízí CD se všemi fotkami za 100 Kč plus poštovné.

Můžu takto zakoupené fotografie použít pro vytvoření komerčního videa, aniž bych měl výslovné povolení fotografa? Může si zmíněné vvideo u mne objednat někdo, kdo je na těch fotografiích zachycen a má je zakoupeny?

Nebo je nutné ve všech případech mít písemné svolení ke komerčnímu užití?

Jen podotýkám, že všechny fotografie jsou volně na webu fotografa, bez zmínění jakýchkoli restrikcí, bez vodoznaku atd.

Pavel

Tak nevím co řešíš - koupil sis co? Právo reprodukovat nebo právo vlastnit? Zeptej se přímo fotografa.
EDIT// jak je možný, že to máte hoši tak dlouhý a já krátký a nejhorší možný čas? :-)

Jestli přijde na lámání chleba, chtějte raw (zdroj) a na ty obrázky smlouvu. EDIT// smlouva se nejlíp podpoří hashem, třeba whirlpool nebo Tiger Tree Hash - sice jsem viděl neuvěřitelné, dva rozdílné soubory se stejným TTH, ale to se v životě dvakrát neuděje.