Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Komerční využití koupených fotografií?

V malé obci se udála společenská událost, vše zaznamenáno profi fotografem. Ten nabízí CD se všemi fotkami za 100 Kč plus poštovné.

Můžu takto zakoupené fotografie použít pro vytvoření komerčního videa, aniž bych měl výslovné povolení fotografa? Může si zmíněné vvideo u mne objednat někdo, kdo je na těch fotografiích zachycen a má je zakoupeny?

Nebo je nutné ve všech případech mít písemné svolení ke komerčnímu užití?

Jen podotýkám, že všechny fotografie jsou volně na webu fotografa, bez zmínění jakýchkoli restrikcí, bez vodoznaku atd.

Pavel

Komerční použití musí autor výslovně povolit. Když to takhle prodává na CD a neuvádí u toho podmínky dalšího využití, tak o něm zřejmě ani neuvažuje a zřejmě by mu to ani nevadilo. Jestli si ale vzpomene, že tohle nechtěl, právo bude na jeho straně.
Kontaktovat, požádat o povolení.
http://www.fotoradce.cz/fotografie-a-autorsky-zako n-1-dil-clanekid46

edit: Že jsou fotografie volně dostupné na webu autora neznamená vůbec nic. Rozhodně tím nepovoluje další využití.

Presne tak jak pise Zarniwup, i kdyz nema nic o vyuziti fotek na webu a nema fotky napriklad s vodoznakem, tak udelas dobre, kdyz se ho zeptas? V cem je problem? Kdyz si fotky neoznaci, tak bud zna zakon a pocita s tim, ze podle autorskyho zakona s nima nikdo oficialne nic nemuze delat anebo to nevi a nezna to, ale i v tom pripade jakehokoli konfliktu splaces nad vydelkem. On bez potizi prokaze, ze jsou fotky jeho.