Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chybí výběr OS

Dobrý den,
naistaloval jsem si na svém PC Ubuntu a po nabootování se mi vždy objevila nabídka výběru OS GRUB. Pak jsem vedle naistaloval Windows XP (na jiný partition) a tato nabídka zmizela.

Jak se tedy nyní mám dostat do OS Ubuntu?? Děkuji moc za odpověďi.

Tak za prvé: Nejprve se instalují vždy Windows a pak teprve Linux. Windows se chovají vůči jiným zavaděčům agresivně. Windows ti prostě přemázly zavaděč OS.
Za druhé: Musíš nabootovat Ubuntu a opravit instalaci GRUB. Třeba Mandriva to umí přímo z bootovací nabídky DVD. Jinak viz. str.1 nebo str.2.
Jinak více v češtině na stránkách www.abclinuxu.cz nech vyhledat "obnova grub".