Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač se sám nevypne

Dobrý den,

mám takový problém když dám klasicky ve WIN XP start->vypnout, tak se mi dostane pc jen do modré obrazovky kde ja napis VYPINAM a už se nevypne..funguje jen manuálně. V Pc jsou asi tak měsíc starý systémy Win XP Pro SP3, ovladače aktuální.
Koukal jsem na net na různé návody,ale nic nezabralo..

Moje konfigurace:
AMD Athlon xp 1800+
QDI KuDoz7X/400A/600
2GB DDR RAM
ATI RADEON 9600 XT (RV360) 256MB
zdroj ATX 350W

Předem děkuji za jakoukoliv odpověd :-)

hádací pokus 1: vypnout v msconfig veškerý bordel, zkontrolovat ne-ms služby - záložka "Po spuštění" udělej soupis/screenshot této záložky.

to samé pro záložku "Služby" - seřadit podle "Výrobce", aby Microsoft Corporation služby nebyly nahoře.

MSCONFIG

PO SPUSTENI
avgnt - c:\program files\Avira\AntiVir Desktop\avgnt.exe
dumprep 0 -k - %systemroot%\system 32\dumprep 0-k (viz. předešlý výsledek)

SLUŽBY (ne-ms)
Avira AntiVir Scheduler
Avira AntiVir Guard
Sunbelt Personal Firewall 4

ten seznam "po spuštění" není celý - pokud nepoužíváš jenom anglickou klávesnici. čili otázka je co dalšího v seznamu chybí.
buď jde přehled vyyexportovat z klíče "run" z registru, nebo lépe spustit třeba starter. je lepší než msconfig, má možnost uložit log. k rezidentním programům a službám poskytuje krátký help.

někdy je na vině nějaká služba související se sítí (komunikační program, monitor čehosi, vzdálený přístup, aktualizace nějakého softu) - nechce "pustit" síťovou kartu a tak dovolit normální vypnutí.
můžeš zkusit síťovku jen zakázat, zda se podaří normální vypnutí. potom zase povolit.

dumprep 0 -k - %systemroot%\system 32\dumprep 0-k

čert ví který rezidentní soft se stará o obnovování toho záznamu. nám to tuším dělala nějaká zbytečná utilita ke zvukovce.