Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dvojvrstvove DVD

mám LG BH08LS20 - úplne nová (systém - windows7 x64 ultimate) a problém s napalovaním dvojvrstvových dvd ... niekedy mi to vyhodí write error (a niečo s resetom by bus or reset by neviem čo všetko možné) na 1% na 3% ale aj na 20% atď ... skúšal som už viacero programov ale furt to isté ... firmware som daj najnovší - tiež nepomohlo .... máte nejaký nápad ?

tak som sa sekol nepáli nič ... iba strašne malé súbory .... burn4free hlási

Vypaľovanie dát dokončené s chybou : "WRITER ERROR [UNIT ATTENTION (POWER ON, RESET, OR BUS DEVICE RESET OCCURRED)]"

napadá ma - nemôže to byť slabý zdroj alebo nejaké blbé zapojenie do SATA ?

dvd rw ale zmaže

no je tam toho narvané na 500w dosť k9n neo, hdd samsung hd501lj, athlon 64 x2 4600+, 8800gtx + tato mechanika ... ale mne skorej išlo o to či niečo také ako slabý zdroj by sa prejavovalo tak že to nebude páliť ...

nemám druhý komp kde to vyskúšať :(

... nainštalovaný daemon to robiť nemôže ?

inak skúšam teraz na rw postupne pridávať veľkosť súborov (som na 200mb) a zatial to páli

no práve mi napálilo prvé dvd .. síce zatiaľ len normálne ... ale pokrok - zajtra odskúšam znova aj "veľké" .. už mi neostalo žiadne dnes na pokusy :)

technologia napalovania 4,5 a 8,5 je iná ? ... môže byť pri nich rozličná spotreba energie ?

nenašiel by som niekde priemerné údaje čo koľko energie papá ?

no dnešné pokusy tiež nevychádzajú .... 4,5 dvd mi napáli z 5 - 1 a 8,5 vôbec ... tá chybová hláška čo som dal hore je pomerne častým javom na celom internete - najčastejšie je príčina niečo s irq a dma ale to je nad moje chápanie ... mne stále ostáva ako podozrivý ten zdroj, prípadne zapojenie do SATA - ale tam som už tiež vyskúšal všetky možnosti prepojenia aj vypnutia 2 kanála cez bios - fakt neviem ... najviac ma ale pletie to že pár kusov napálila čo môže znamenať že chybná nie je a ja mám niečo blbo nastavené