Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kde hledat soubory smazané jiným PC ze sdílené složky?

Ahoj všichni,
prosím o radu. Dnes jsem se opět setkal se situací, kdy někdo pracoval na jednom PC v síti a z něj smazal soubory na sdílené složce na jiném PC (fileserveru). Jako vždy, soubory se ztratily v nenávratnu, selhaly veškeré, jindy spolehlivě fungující programy na obnovu smazaných dat. Můj dotaz zní: do kterého koše by to teoreticky mělo padat a proč to tam nepadá, jenom mizí navždy. Díky předem.

Díky pánové za odpovědi, špatně jsem se vyjádřil. S tím košem jsem to myslel jinak. Spíš mne zarazilo, že nešly najít ani programy, které to obvykle zvládají bez problémů. Nepoužil jsem windows hledání, rovnou jsem použil programy Recover My Files, Recuva a další. Uživatel prý smazal soubory přes průzkumník Windows, bylo to 4000 souborů a byly ve vteřině pryč. To mi přijde divné, možná to opravdu někam jenom přesunul. Ale je dost možné, že došlo k přepsání celé složky, jeho popis byl dost zmatený.

Tak pouzi aj hladanie suborov v celom disku. On ich urcite len strcil mysou do inej zlozky. Recuva hlada IMHO predsa len zmazane subory, a nie existujuce subory. Ked nevie nic najst tak neboli zmazane ale len presunute.
Kedze je popis zmateny tak by som sa priklanal ze mysoidny jedinec by potreboval kurz pouzivania PC aby pochopil rozdiel medzi zmazanim a presunutim...
Nastav mu prava na read only (vie aj WinXP pro) dokial sa nenauci pouzivat PC.

P.S. prip. mozno to nepresunul ten clovek co ti to hlasi, ale niekto iny mysoidny, cez siet. V tom pripade by chudakovi doslova zmizli subory pred ocami a nechapal by preco (a myslel by si ze to sposobil on). Daj read-only prava vsetkym :-D

Není tam nic, asi to opravdu smazal a ještě k tomu vzápětí přepsal něčím jiným, leze to z něj jak z chlupatý deky.

Nastav mu prava na read only (vie aj WinXP pro) dokial sa nenauci pouzivat PC.

Obávám se, že než by se naučil používat PC, data by obrostly mechem.;-)

Daj read-only prava vsetkym

To by byl potom dobrý fileserver na ukládání souborů, zkusím jim to navrhnout.:-))