Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zjistit, co mi čmuchá na flashdisku

Zdarec všem.

Občas v práci použiji svůj flashdisk. Po zastrčení se chvilku nic neděje, ale po nějakém čase, asi tak do dvou minut, mi začne něco přistupovat na tu flashku (dioda neustále bliká) a s flashkou se nedá pracovat. Pouštím si z ní Firefox portable. Toto vytížení trvá asi 15 minut, pak to přestane. Ale druhej den, když se znovu přihlásím na PC a znovu napojím flashku, tak se proces opakuje.
Divný ale je, že když zapojím flashky dvě, tak mi to skenuje jen tu jednu, tu na které mám Firefox portable, druhou to nechává na pokoji.
Máme tady antivirus McAfee, takže bych ho podezíral, ale proč neskenuje i tu druhou flasku?
Kolega si stěžuje na stejný problém (na stejným PC), prej to jinde nedělá. Ale i on používá Firefox portable (já mám prakticky kopii Firefoxu od něj, abych to nemusel znovu stahovat).
Neexistuje nějaký software, který by monitoroval přístup a činnost programů, který přistupují na flasku? Nebo jiný nápad, co by to mohlo dělat?
Díky za pomoc.

Ked tam strcis dve flashky tak si kontroloval ze obe maju priradene pismeno ktore nekoliduje s nicim inym? (sietove disky apod). Lebo napr XP ma v oblube priradit druhej alebo neznamej flashke pismeno ktore koliduje so sietovym diskom :-) Potom na nu samozrejme antivir (ani nic ine) nema sancu sahat.

Druha vec moze byt ze kolko je na tom suborov, a jakych. Prescanovat milion suborov bude trvat dlhsie jak 3subory na druhej flashke. Alebo aj ci mas vo Win povoleny autorun (ak mas prava mozes skusit zakazat autorun, napr. XPPro v gpedit.msc, system - zakazat autorun nastavit na aktivovat ci povolit (povolit zakazanie = zakazat :) Autorun totiz scanuje celu flash aby zistil jake tam su subory, aby potom mohol po polhodine vitazoslavne vyhodit okno s otazkou "co chcete s tym diskom robit?" :-)

Tretia vec moze byt indexovanie, skus si na zlozku alebo aj cely disk pravy klik - vlastnosti a skus zrusit tam niekde by malo byt zaskrtavatko ze povolit indexovanie. Alebo skusit vypnut sluzbu indexovanie.

Stvrta vec moze byt dementny windows search ktory vo Win defaultne neni ale da sa dosintalovat ako update (zastrelit toho v MS co to vymyslel), pozna sa podla ikonky lupy vpravo dole. Ak tam je tak skontrolovat pravy klik a tam miesta ktore prehladava a indexuje, ci tam nahodou neni aj pismeno toho flashdisku.

Viac ma nenapada :)

P.S. neni nahodou na tej flash nejaky autorun.inf?
P.S.2. moze byt ze tym ze spustis z toho disku .exe, tak antivir tym zisti ze aha, pribudol nejaky disk. Ked sa nespusti ziadne exe tak o tom antivir nevie, ak je nastaveny nech kontroluje len spustane veci, apod :)

Takže postupně:
- žádné přiřazení písmen síťových disků. Síťové disky se připojují automaticky po nalogování do PC, ty mají svoje stálá písmena. Flasky dostanou F a G, k nim se nikdy nic po síti nepřiřazovalo.

- soubory jsou tam různý, mám tam nějaký portable SW, občas nějaký multimedia. Ad. délka skenování - nejde o to, jak dlouho, ale proč vůbec? Kdyby to byl antivir, tak pochopím, že by hrábnul i na tu druhou flasknu, ale ono to skenuje jen tu jednu. Flasky jsou identické (výrobce i model), vidím na nich blikat červenou diodu, takže bliká pouze jedna, tak co je vytížená.
Klasickej windowsí autorun naskočí do několika vteřin po zasunutí flasky

- indexování - opět stejný problém, proč to skenuje jen tu jednu flasku? Vypnout ani zapnout to nemůžu, nemám admin práva.

- žádnej windows search tu není.

- autorun.inf tam není

- zkusil jsem překopírovat firefox portable na tu druhou flasku a spustit, ale žádný prohledávání nenastalo.

A ještě jedna poznámka - když jsem dříve používal ještě jinou (třetí) flasku, tak tu mi to taky prohledávalo.

Tak vytahuju ten to thread znovu na světlo.

Další poznatky - na flashdisk jsem si nově stáhnul Firefox portable, do něj jen přidal addon na gesta myší, ale nevím jak, ale rozhodně ne mojím přičiněním, se tam přidaly ještě další dva doplňky, jeden je "Java Quick Starter" a druhej je "McAfee SiteAdvisor", oba jdou jen vypnout, nikoliv odinstalovat (nejsem admin na PC).
Pár dní se Firefox choval slušně, ale pak začal zase čmuchat na flashce, dělá to pokaždý, když FF vypnu a zase zapnu, ani nemusím vytahovat flasku z PC, nebo se odhlašovat z PC. Takže to dělá jen a jen ten Firefox. Ale proč?

No mě se něco podobného dělo taky. V práci, portable firefox na flash disku a cca 20 min pc cosi dělal a nevedel jsem co. Pak jsem zjistil, že na vině byl doplněk Delicious Bookmarks. Protože jsem neměl trvalé přihlášení na Delicio z pc v práci, tak při každém přihlášení resynchronizoval uložené bookmarky s prohlížečem. Dá se to odbourat v nastavení doplňku.

Může to být jedna z možností tvého problému.

Vis co? Nebudem se poustet do zadnejch vetsich akci:-). Nevim o cem mluvis. Jen jsem chtel rict, ze Java se ti jako plugin do prohlizece proste pri jeji instalaci dostane a nenasel jsem nikde volbu, jak tomu zabranit. Takze ja verim, ze to tam Prasak ma a ani o tom nevedel. Mam to tak taky, ale FF pouzivam jen minimalne. Presto jsem to vypl, protoze nesnasim, kdyz se nekde instaluje neco potaji.

Nebudem. Jen bodku na závěr. Java je podporována už systémem (ms java), renderovací jádra jsou na tyto tagy připraveny. Nevidím v tom problém. Java se dá šikanovat systémově - od toho tam je admin. Další možností je mezistupeň mezi obsahem stránky a renderovacím jádrem. Ale tohle nebude tazatelův problém patrně, protože takhle se java nikam necpe, jen se načítá stránkou. Takže zůstává jen: jak se na portable věci dostane cizí doplněk?

Javu vynechej - je to systémový. Ten antivir se projevuje jak (vysvětlit pro nefirefrfňu)? Jako integrace do FF?

Úvaha: portable vytvoří na flash účet, kde se zapisuje všechno, čili by neměl otravovat nikde. Ale ff volá sys. procedury (třeba přes URL handlery)a tam může zareagovat ten program. To je možný. Takže definuj Adso z Melku integraci. :))

EDIT/ já jako admin, bych na flash poslal taky antivir, ... ne kecám, zakázal bych ti to.

Takže definuj Adso z Melku integraci

Čeho litr? :-?

A ten antivir - ukazuje se to jako položka v add-onech. Jinak já taky nésu běžnej FF user, doma jedu na Opeře a FF mám jen v práci, kde je jen podělanej IE6 a s tím se fakt pracovat nedá (chybí TABy a moje oblíbený gesta myší).