Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem propojení mp3 s audio vstupem v autě

Ahoj,

standartní mp3 přehrávač (SanDisk Sansa Fuze) a audio vstup na palubní desce v autě (3.5 mm jack konektor)
jsem propojil normálním 1,5 m dlouhým jack-jack propojovacím kabelem. Výsledkem je bohužel tlumený, nekvalitní zvuk. Aby se to dalo poslouchat, musím zvuk dost zesílit(myšleno na rádiu v autě, na mp3 je na maximu) což však nekvalitní přenos ještě násobí.

Rád bych se zeptal - má smysl kupovat optický audio kabel (např. https://www.pcplus.cz/Default.asp?cls=stoitem&stii d=2331) a opatřit ho potřebnými 3.5 mm konektory (https://www.pcplus.cz/Default.asp?cls=stoitem&stii d=4034) ?
Bude přenos zvuku lepší?
Nebo chyba vzniká spíš už na výstupu (mp3 přehrávač), event. při vstupu do do rádia, a kabel na to moc vliv nemá?

Moc díky za vaše rady/postřehy/poznámky/připomínky

Káblom ten jav pravdepodobne nevznika, pričina bude zrejme impedančne nezaťažený výstup mp3 prehravača, proste jeho "vykonový" výstup pracuje v nevhodnom režime. Len svata Klara vie ako je tam riešeý ten kvazi koncak. Može byť riešený tak že k spravnej funkcii nutne potrebuje pracovať do nizkej impedancie, cca 8-32 Ohm. No impedancia vstupov typicky byva 1-20k Ohm. Overiť to je proste, jednoducho pripoj na výstup tej mp3 miesto sluchadiel rezistory napr. 22 Ohm a tak odober signal

Možne je aj to, že ta mp3 ma nedostatočne alebo vôbec nemá odfiltrovaný "bordel" po D/A prevode, frekvence nad 20 KHz, človek ich nepočuje, sluchadla ich neprenesú, no vstupné obvody toho autoradia z nich "blbnu"

Dat flasku nejakemu ohmovi a on ti vyriesi kablik s 2 odpormi a pajkovackou za polhodku. Snad tie odpory pomozu (ak nie tak paralelne dat tam aj 2 keramicke kondiky napr. 10-100n na filtraciu vyssich kmitoctov).
Na nejake opticke kable zabudni to je uplne na nieco ine, a jacky na optiku fakt dat nejde :) P.S> ta redukcia co je na obrazku sice ma tvar jacku (je na to dovod - notebookove kombinovane konektory) ale neni to jack.

Este podotazka jaky presne kabel mas, je stereo, 2kontakty + zem? Zasunul si ho poriadne? (nevadi napr. obal palubovka apod ze sa neda zasunut poriadne?) Ptz to co popisujes by mohlo nastat ak neni zasunuty poriadne, prip. moze byt aj vadny kabel (preruseny vodic zem) a moze to mat podobny efekt jak popisujes. Premeral by som kabel ohmmetrom (tiez mozes dat nejakemu ohmovi, to ma za 3sekundy).

Teraz ma napadlo jednoduche riesenie: kup rozdvojku na jack, a strcis do toho zaroven sluchatka aj ten kabel do palubovky. Potom by to malo hrat normalne (a vies si kvalitu okonotrlovat aj v sluchatkach - ak bude v sluchatkach kvalitne a z autoradia nekvalitne, tek je problem v kabli jack-jack (vadny), alebo v palubovke samotnej (ten co to zapajal to zapojil blbo alebo nezapojil zem apod)