Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem propojení mp3 s audio vstupem v autě

Ahoj,

standartní mp3 přehrávač (SanDisk Sansa Fuze) a audio vstup na palubní desce v autě (3.5 mm jack konektor)
jsem propojil normálním 1,5 m dlouhým jack-jack propojovacím kabelem. Výsledkem je bohužel tlumený, nekvalitní zvuk. Aby se to dalo poslouchat, musím zvuk dost zesílit(myšleno na rádiu v autě, na mp3 je na maximu) což však nekvalitní přenos ještě násobí.

Rád bych se zeptal - má smysl kupovat optický audio kabel (např. https://www.pcplus.cz/Default.asp?cls=stoitem&stii d=2331) a opatřit ho potřebnými 3.5 mm konektory (https://www.pcplus.cz/Default.asp?cls=stoitem&stii d=4034) ?
Bude přenos zvuku lepší?
Nebo chyba vzniká spíš už na výstupu (mp3 přehrávač), event. při vstupu do do rádia, a kabel na to moc vliv nemá?

Moc díky za vaše rady/postřehy/poznámky/připomínky

Teraz ma napadlo jednoduche riesenie: kup rozdvojku na jack, a strcis do toho zaroven sluchatka aj ten kabel do palubovky. Potom by to malo hrat normalne (a vies si kvalitu okonotrlovat aj v sluchatkach - ak bude v sluchatkach kvalitne a z autoradia nekvalitne, tek je problem v kabli jack-jack (vadny), alebo v palubovke samotnej (ten co to zapajal to zapojil blbo alebo nezapojil zem apod)