Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak smazat soubor Hosts?

Ahoj, dnes už tu píšu 1 diskuzi, jelikož ta první mi nepomohla a tentokrát napíšu konkrétně o co mi jde.

Mám problém v tom, že potřebuju vymazat soubor HOSTS (c:\windows - system32 - drivers - etc), ale to mi bohužel nejde, napíše mi to toto: Untitled13d7p.jpg
HOSTS neni používán a neni ani zaplněno místo, jenže horší je, že než jsem ho dal doopravny tak mi všechno to přepisování, mazání, nahrazování atd. šlo a bez problému, jenže teď to prostě nejde. Nevítě někdo co stim? Nebo jak získám úplně plná práva abych když klikni na HOSTS - vlastnosti měl nahoře složku ZABEZPEČENÍ? Mám HOME EDITION a v OP - Možnosti složky - zobrazení - Použít zjednodušené sdílení souborů - toto tm NENI...Nějaký jiný způsob náhodou?
Změna kategorie, původně: Ostatní
Změna předmětu, původně: HOSTS - HELP (karel)

No jen odhaduju že došlo nějakým způsobem k rozdrbání přístupových práv na disk. Pro jistotu zkus pustit v příkazovém řádku kontrolu disku (chkdsk c: /F)
Skus soubor přepsat v nouzovém režimu přihlášený jako administrátor.
Pokud ne zkusil bych v nouzovém režimu přepsat prává souborů, ovšem pozor je to nebezpečné...

Pokud je to tím (a já to na dálku nemůžu vědět) tak může pomoct přvzít vlastnictví celého disku C ale možná bude potřeba i nastavit práva. XP HOME to můžou dělat jen v nouzovém režimu. Upozorňuji že je to relativn+ě nebezpečné! pokud se během toho procesu něco vys.. tak pc nemusí najet. Jen na vlastní zodpovědnost!

Pro představu- dialogy jsouz visty u xp home budou trochu jiné texty

převzetí práv na celý disk C, všimni si co je zakroužkovaný. bude to chvíli šrotit
[http://pc.poradna.net/file/view/2263-prava1-jpg]
pokud to nepomůže zkus ještě definovat kdo na disk může šahat.To je to nebezpečný. Musí tam být system, administrators a já dávám ještě users Všimni si že Administrator a Administrators není to samý! Dole zaškrtnout přepsat všechna...Nastav úplné řízení. Pokud je tam něco navíc než ti tři typicky s otazníkem tak to vymaž.
[http://pc.poradna.net/file/view/2264-prava2-jpg]

vladimír: ne ne, propaguješ users dobře, jen na paskvilu home se faking user skoro nemá šanci k user účtu dostat - vychytralý průvodce ho k tomu nepustí a vytváří samé adminy.
a když něco nejde, home kromě nouzového režimu ani nedovoluje ověření práv - já ten paskvil musel nahradit i na osobním jednomužném eee - pro zachování duševní rovnováhy nebylo zbytí než "crack" registrů.