Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o pomoc s win2000

Ahoj,
děti na svém PC(P4,win2000)vymazaly všechny uživatele,a PC vyply.Teď mi PCnereaguje na uživatelská jména,ale ani hesla.
Mají tam pár pro ně důležitých souborů,o které nechtějí přijít,a já bych to PC chtěl ještě zachránit.
Dostal jsem rad,ať to přebootuju,ale nevím jak,je to vesměs v angličtině,a překladače to nepřeloží nejlíp.
Důležitá poznámka:PC má jen FDD mechaniku.

Tomuhle třeba nerozumím,a údajně by to mělo jít:
ntpasswd

Předem moc děkuji za případné rady

Ta rada v odkazu se týká obnovy hesel, pokud jsou zachovány účty,
tudíž ti to nepomůže. Bez DVD mechaniky je PC život dost složitý,
tak bych vzal 600 a šel nějakou koupit. Pak by šla opravná instalace.
Můžeš taky strčit HDD do jiného PC a důležité soubory si stáhnout třeba na flashku.
Asi Zálohování přímo ve W2000 si nevyužil nebo jo? Máš někde jakoukoli zálohu?

Rozhodně doporučuji koupi DVD, ale prozatím pokud máš nějakou
spouštěcí DOS disketu, klidně třeba W95, W98, WinME, DOS disketu z XP,
tak na ni dohraj Volkova, 2 soubory jsou v příloze, po nabootování
z diskety napíšeš akorát: vc a máš něco jako Průzkumníka.
Samozřejmě názvy souborů budeš vidět zkráceně, alespoň si je budeš moct
zkopírovat na jiný HDD, pak si soubory přejmenuješ.
Instalačku W2000 SP4 CZ ti můžu poslat jako ISO bez čísla,
to musíš vložit svoje, takže se stejně bez CD/DVD neobejdeš.
Zkus ještě volbu F8 při restartu a Poslední funkční konfiguraci
nebo dostaneš se do W2000 alespoň na jeden účet?

Bootovací diskety: www.bootdisk.com

Mají tam pár pro ně důležitých souborů,o které nechtějí přijít

vytáhni disk, vlož do jiného pc jako druhý nebootovací, překopíruj jejich důležité soubory jinam.
(kdyby měli rozdělený disk na systém a data zvlášť, jen přeinstaluješ poškozený systém)

na běžícím systému nejde zcela zrušit přihlášeného uživatele. přihlášení jako administrator nefunguje?
na bootovacích cd existují nástroje jako nt offline password recovery - umí odemknout účet nebo vynulovat heslo.