Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunkční media playery

Dobrý den,

nefunguje mi Windows Media Player ani MV2 Player, jediný funkční přehrávač je VLC player. Tuším, že to bude mít souvislost s nedávnou hloubkovou kontrolou za pomoci antiviru, nebo s odinstalací nějakých programů. Windows Media player mi psal, že třída nebyla zaregistrována, když jsem ho přeinstalovala, naskakuje pouze univerzální chybové hlášení, že nastala chyba. MV2 player píše chybu: Media control error i po přeinstalaci. Děkuji za jakékoliv nápady.

Jaký kodek?
VLC player používá vlastní kodeky, proto funguje, stejně tak GOM player, ten taky bude fungovat.
Pokud však nefungují ostatní přehrávače, který využívají kodeky ze systému, tak to bude jedině těma kodekama. Já používám K-lite kodek pack, někteří ho zavrhují, ale mně na všech PC, kam jsem ho nainstaloval, funguje bez problémů. Stávající kodeky všechny odinstaluj a stáhni a použij ten K-lite.

Tuším, že to bude mít souvislost ... s odinstalací nějakých programů

jo.

naskakuje pouze univerzální chybové hlášení

pravým myšem na tento počítač - spravovat - prohlížeč událostí. tady by mohl být detailnější popis té chyby.

jinak vlc má svoje kodeky, proto funguje.
media player z xp nemá podporu pro žádné moderní formáty (xp jsou z roku 2002 a podporovaly prakticky jen ms formáty).
stejně tak zcela zbytečný mv2 player, který spoléhá jen na cizí kodeky.

čili můžeš si vybrat - odinstalovat pochybné kodekové nefunkční balíky, a zůstat u něčeho normálního typu vlc (kmplayer, gom player).
nebo zkusit resuscitovat windows, třeba instalací posledního chybějícího servicepacku, pokud se nepovede odhalit chyba přes prohlížeč událostí. zároveň odstranit z pc veškeré "čističe", které spíš poškozují instalaci windows a závislosti v registrech.
s jinak neschopnými přehrávači pak místo pochybných balíkových kodeků dobře fungují i "ffd show filtry".