Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunkční media playery

Dobrý den,

nefunguje mi Windows Media Player ani MV2 Player, jediný funkční přehrávač je VLC player. Tuším, že to bude mít souvislost s nedávnou hloubkovou kontrolou za pomoci antiviru, nebo s odinstalací nějakých programů. Windows Media player mi psal, že třída nebyla zaregistrována, když jsem ho přeinstalovala, naskakuje pouze univerzální chybové hlášení, že nastala chyba. MV2 player píše chybu: Media control error i po přeinstalaci. Děkuji za jakékoliv nápady.

Tuším, že to bude mít souvislost ... s odinstalací nějakých programů

jo.

naskakuje pouze univerzální chybové hlášení

pravým myšem na tento počítač - spravovat - prohlížeč událostí. tady by mohl být detailnější popis té chyby.

jinak vlc má svoje kodeky, proto funguje.
media player z xp nemá podporu pro žádné moderní formáty (xp jsou z roku 2002 a podporovaly prakticky jen ms formáty).
stejně tak zcela zbytečný mv2 player, který spoléhá jen na cizí kodeky.

čili můžeš si vybrat - odinstalovat pochybné kodekové nefunkční balíky, a zůstat u něčeho normálního typu vlc (kmplayer, gom player).
nebo zkusit resuscitovat windows, třeba instalací posledního chybějícího servicepacku, pokud se nepovede odhalit chyba přes prohlížeč událostí. zároveň odstranit z pc veškeré "čističe", které spíš poškozují instalaci windows a závislosti v registrech.
s jinak neschopnými přehrávači pak místo pochybných balíkových kodeků dobře fungují i "ffd show filtry".