Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezventilatorovy Fortron - verili byste mu?

Ahoj,
uz nejakou dobu je k sehnani zdroj Fortron FSP300-60GNF Zens (Fanless) 300W -
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=3076 0 - ktery i pres jiste komplikace - viz diskuze v CzC - vypada za tu cenu velmi zajimave. Hlavne dve oddelene 12V vetve (8+14A), takze by si mel poradit i s Prescottem a nejakou vykonnejsi GPU. Co me ale zarazi je to, ze z nej necouha zadny kus zeleza ven z kejsu. Docela bych se bal o teplotu uvnitr... vzdyt ten zdroj je casto nalepeny ke stropu kejsu a moc se chladit nemuze...
Nemate ho nekdo? Netroufnul bych si asi zavrit kejs, kde by byl tenhle zdroj a treba jen malo topivy Sempron s velkym pasivem a k tomu pasivne chlazena 6600GT...:-/

si myslím že ten zdroj je 1) docela slabý na výkonějščí počítač 2) postavit počítač bez jediného ventilátoru s osazením zdroj, 6600GT a CPU pasív je nemožné bez přehřívání -když to zavřeš roztopí se všechno i disky. 3) do bezvětřákového zdroje bych proto tedy nešel, možná pro počítač do obýváku na přehrávání dvd

Ono záleží, jaký počítač chceš postavit. Každý nehraje hry, je hodně lidí, co si už uvědomují, že nejsou děti a že hrát hry na PC je pouze ztráta času.
Takovýhle zdroj v kombinaci s mobilním procesorem, např. Dothanem nebo Sonomou je základ pro tichý počítač. Samozřejmě že pokud bys to zkombinoval s nějakým žhavícím procesorem jako P4 (o AMD ani nemluvim), tak budou asi problémy.
8-)8-)8-)

Ja myslim, ze neni duvod proc by ve zdroji musel byt bezpodminecne ventilator.

Samozrejme nemit v PC zadny ventilator je hodne velke riziko, ze se PC zacne prehrivat, takze tenhle zdroj je podle me dobry spise pro lidi co maji v PC vodnika.