Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starý Windows98 a Intel celeron 903Mhz

Ahoj zdravím,přdem podotknu možná si na mě někdo pamatuje ale sem sběratel starýho HW a operačních systémů,Mám Intel celeron 903Mhz grafiku ATI Radeon 7000 64MB s pasivním chlazením,pro to staré kouzlo tam mám nainstalované Windows 98,ale stala se z ničeho nic nečekaná chyba a absolutně nerozumím tomu jak je to možný,včera sem normálně vypnul pc všechno,dneska ho zapnu a když nabíhá Windows tak mi to napsalo že Se operace Xplorer nezdařila a že je třeba znovu nainstalovat Windows k tomu hláška že nebyla nalezena systémová knihovna,jak se proboha mohlo samo něco ztratit,když to PC neni ani připojený k internetu (myslím kvůli virům),další problém mám s počítačem,obvykle když pc nesprávně vypnu tak když zapnu počítač na monitoru se nic neděje,pc ani nepípne že nabíhá,v čem je problém ? Budu rád za každou pomoc,ikdyž kdekomu se bude zdát blbost řešit takovýhle věci v době několikajádrových procesorů a Win 7 ale jak říkám seb sběratel díky

Jak pise Joseph. Do startmenu W98 se dostanes pridrzenim leveho Ctrl pri zobrazeni "Startuje se system...". Z nabidky vyberes "Jen system MS-DOS", v komandlajne pak napises chkdsk c: /f. Az to skonci (trva to docela dlouho), restartuj do normalniho GUI. Jestli nezabere scandisk, pouzij vyse zmineny scanreg (taktez z DOSu). Nezabere-li ani to, reinstaluj.

Snad si to pamatuju dobre...

ale nevloudila, Win98 obsahoavl obe nástroje na kontrolu a opravu chýb na disku

MS-DOS, Windows 95, Windows 98, Windows ME chkdsk syntax

Checks a disk and displays a status report.

CHKDSK [drive:][[path]filename] [/F] [/V]
[drive:][path] Specifies the drive and directory to check.
filename Specifies the file(s) to check for fragmentation.
/F Fixes errors on the disk.
/V Displays the full path and name of every file on the disk.

Ano, pamatuju (dokonce jsem to musel pouzit u sve "bejvalky" v ordinaci, neb ji tehdy s nativnim shellem W98 odmital fungovat PC-Doktor /soft na ojebavani pacientu ]:)/). W98SE byl vubec celkem "open source" (ne doslova!) system - snesl od uzivatele takova zverstva, ktera by W2K ci WXP polozila na hubu. Mel jsem je rad...