Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová sestava

Ahoj, vy kdož tomu rozumíte, chystám se stavět nové PC, a chtěl bych slyšet názor ještě někoho jiného, a proto prosím ohodnoťte a nebo zkritizujte tuto sestavu.

AMD Phenom II X4 965 Black Edition (HDZ965FBGIBOX) BOX
Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P - AMD 790FX
Noctua NH-U12P SE2
Samsung SpinPoint F1 HD322HJ - 320GB SATA II
Kingston DIMM 4096MB DDR III 1600MHz KHX1600C9D3K2/4G HyperX
Corsair TX950 - 950W
Sapphire HD5770 (21163-10-20R) 1GB, PCI-E
CoolerMaster Elite 335 (RC-335-KKN1-GP)
Samsung Spinpoint F1 HD642JJ - 640GB SATA II
Apacer AE700, retail, černá
LG GH22NS, černá, bulk

Díky za vaše názory

Nevím, bál jsem se aby to utáhlo i v případě nějakého dalšího upgradu, např. dodání tv karty a tak.
Takže myslíš že by tento stačil?

Corsair HX750 - 750W

nebo raději tento?

Fortron Black Power - 750W (80Plus)

:-D Ja teda mam rad "nabusene" a kvalitni zdroje, nicmene tva volba se mi zda presprilis paranoidni (ve smyslu: "ať to proboha vydrží !!!"). Ale nest, tebou vybrany PSU je velice dobry kousek - klidne jej kup, i kdyz jeho vykonu se svou sestavou zdaleka nevyuzijes. Do te bedny se vleze.

Když sem viděl ten zdroj tak sem čuměl jestli si zase někdo dělá pr.... Osobně mám corsaira 520 a stačí, teď bych si kupoval Corsaira 650

Je ti jasný že v téhle ceně můžeš klidně mít výkonnější core i5-720 ? A také podstatně méně žeroucí - o 60w méně http://www.techspot.com/review/193-intel-core-i5-7 50/page10.html

Pokud chceš vysloveně AMD tak výběr vcelku dobrej kromě disků a skříně. Hele ta skříň je možná pěkná ale na lepší počítač je to lehký "papírový" šhit z tenkého plechu, nic moc velkej a uspořádání disků je základní takže kolize disků a grafiky je možná.Jestli se tam vejde ten chladič nevím nemám vyzkoušený, když už sem montoval noctuu tak naštěstí do pořádné skříně.

Ty dva disky se ti tam asi vlezou ale s grafikou asi "na osla" napřed bude floppyčtečka,potom disk, pod tím grafika a na spodku druhej disk.
Samsungy jsou známy tím že některé kousky rádi vibrují tak už jenom proto bych se jim vyhl.Doporučuji WD black nebo blue edition na systém.

Jinak ty kapacity jsou pro mě zvláštní, normální je podle mě koupit 1tera a až nebude stačit přikoupit a ne zasírat pc výběhovou 320 ale možná ti 320 bude stačit protože nejsi "sběratel".

Co se týče té grafické karty tak není špatná, ati ji nasadila proti nvidia 260 GTX což se moc nepovedlo, protože 260 GTX 216 shaderů je přece jen o něco lepší a cena je vyšší o 400kč u karet co sem viděl skladem. Takže tu graf. kartu bych taky zvážil. http://www.extrahardware.cz/recenze-sapphire-radeo n-hd-5770-juniper-directx-11

Bohužel před vánoci se ceny dost houpou, hlavně pamětí a ramek.

ty Samsungy jsem chtěl zmínit taky.

Já osobně doporučuju 150GB Velociraptor na OS, WD Black 1TB na data.

edit: s tvým návrhem grafiky moc nesouhlasím. Kromě toho, že GTX260 je větší a zatraceně žravější, je rychlejší jen v DX9, v nových hrách už začíná ztrácet a do nového PC bych ji už rozhodně nepořizoval. (Ale chápu tvou zelenou mánii :-))

Bohužel před vánoci se ceny dost houpou, hlavně pamětí a ramek.

:-D

edit: s tvým návrhem grafiky moc nesouhlasím.

Chápu a nezlobím se:-). Neříkám že 5770 se nepovedla ale osobně bych volil něco jiného. 5850 je už jiná třída akorát ty ovladače...

Kromě toho, že GTX260 je větší a zatraceně žravější,

S tím žravějším to není zas tak hrozné. Dle testu na který jsem dal odkaz http://www.extrahardware.cz/recenze-sapphire-radeo n-hd-5770-juniper-directx-11?page=0,5 je to v klidu spotřeba sestavy o 15w víc a při zátěži v bioshocku o 40w. Výsledek spotřeby ve Furmarku neberru, tam zřejmě ati klasicky podvádí s podtaktováním aby se karta neupekla:-) a při přejmenování furmark.exe by jsme byli někde úplně jinde.

Tu 260 bych volil kvůli ovladačům a PhysX. DX 11 hry hned tak běžně nebudou.

Nové neznamená vždy lepší;-) Jinak výsledky se liší případ od případu viz odkaz. Je možné že 5770 bude mít v rozlišení 1900*1200, max, 4AA při počtu snímků okolo 30/s o tři snímky víc častěji než ta GTX 260 ale myslím že tyhle karty by měli kupovat ti, kteří míří s rozlišením a nastavením o trochu níž.

Vy mi teda dáváte. Já myslel kdoví co jsem nevypotil za dělo, a vy mě takhle roznesete na kousky.
Takže začneme od začátku a jinak, a napíšu o co mi vlastně jde, na co PC chci a jak ho hodlám využívat.

Mou největší prioritou je video, tedy uprava, střih videa, efekty. No zkrátka hrátky s videem, tvorba dvd. Nahrávání z tv karty. Digitalizace z VHS (záchrana rodinných nahrávek). V blízké budoucnosti však plánuji video v HD, a proto chci nějaký výkonější stroj. O hry vcelku zájem nemám, a když bych si nějakou někdy zahrál, tak nejspíš on-line něco na síti.
Dál už bude PC sloužit na fotky, internet, on-line tv, internetová rádia.

Co se týče graf.karty, chci mít k PC připojen jeden LCD monitor (1920x1200), a na druhém výstupu FULL-HD LCD-TV (1920x1080). Od graf karty chci aby si pamatovala jednotlivá natavení jednotlivých monitorů, a do TV aby šel po HDMI kabelu i zvuk.
Jediná další moje podmínka je, že cena PC by neměla přesáhnout 30000,Kč
Bude li to AMD nebo Intel je mi vcelku jedno.
(AMD jsem původně navrhnul proto že se mi komponenty zdály být levnější.)
Můžete mi teda někdo navrhnout pro tyto účely lepší sestavu, než jsem tady zbastlil já?

Desku sem si vybral tuhle Asus P7P55D PRO
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6721 5
Procesor Intel Core i7-860
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6826 1
chladič CoolerMaster Hyper 212+
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6568 7
paměti mám tyhle (podle spd mají 1,5v) Kingston DIMM 4096MB DDR III 1800MHz KHX1800C8D3K2/4G HyperX
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6694 1

zbytek si dodělej sám:-D Podle výsledné ceny můžeš buď ubrat cca 1800 na procesoru a dát i5 nebo přidat cca 3000 a koupit desku na 1366,procesor Intel Core i7-920 a 3*2gb ram (ale to už asi nevyužiješ a cena nevím jak by vyšla).

Rád si nechám poradit, takže ještě když si přimyslím graf.kartu, 2 až 3 HDD, DVD-RW,nějaký ten FAN...
Tak mi dej ještě typ jaký bys na to dal zdroj.

p.s. procesory i7 asi budou dost dobrý, ale bude mít při 2800MHz dost výkonu na střih HD videa?
Používal bych to tak jak to je z výroby - o přetaktování neuvažuji, neb to neumím.
(Nechci rýpat, jen se chci ujistit, a tak se možná trochu hloupě ptám)