Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pocitac se zpomalil

Ahoj,

mam starsi PC, Pentium III 1GHz, GeForce 5500, disky PATA 60GB a 80GB, 512MB RAM.

Stavel jsem segre novy PC a protoze to melo byt co nejlevnejsi, tak jsem ze svyho pocitace vyndal disketovku - ona ji potrebuje a ja ne a vrazil to do jejiho. To sami jsem udelal z DVD mechanikou. Kdyz jsem zapnul PC, tak jsem dostal napad, ze svoje Windows XP SP2 zupdatuju a hodil jsem tam vsechny zaplaty a SP3. No a po restartu jsem zjistil, ze se PC jakoby zasekava, chvilema bezi hrozne pomalu a kdyz spustim spravce uloh, tak tam najednou vyskoci procesor na 100%. Tak jsem spustil antivir a antispyware a vsechno OK, potom jsem spustil scandisk a nakonec defragmentoval disky, ale furt to dela to same, vubec jsem si nepomohl. Nevim uz, co s tim? (A navic nedokazu rict, jestli se to stalo po odebrani disketovky a dvd nebo po instalaci SP3, protoze jsem to delal tesne po sobe.)

Prosim o radu.

tak jsem dostal napad, ze svoje Windows XP SP2 zupdatuju a hodil jsem tam vsechny zaplaty a SP3

čili jsi tam vrazil všechny zbývající záplaty pro sp2, a pak ještě znovu to samé obsažené v sp3?
trochu to se zpomalením může souviset, ačkoli ms tvrdí něco jiného. ale oni lžou už svým názvem, co chtít od takové firmy.

ale vytížení cpu 100% je něco jiného. kdysi se tak chovala špatná záplata, která přesměrovávala automatické aktualizace na nesprávný server - proto nemám jejich občas nepovedené jednotlivé aktualizace moc rád.

kvůli změnám na ide sběrnici - pro jistotu zkontroluj v jakém režimu ti běží řadič disku - špatný pio, nebo správný udma.

hodil jsem tam vsechny zaplaty a SP3

toto nebol dobrý nápad. SP3 ano, no záplaty si vyberaj, ak to necháš na posúdenie M$ zupdatuje všetko, aj čo nechceš, nepotrebuješ. Pozri akú verziu IE ti tam natlačilo a prípadne ho oddinštaluj. Tvoj postarší harware sa zrejme z tej záplavy nových služieb a funcií dostal do rozpakov čo skôr .... K tomu horda všelijakých anti ..anti, bože