Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zdroj Thermaltake kolísá

Dobrý den,
mám Thermaltake TWV 500W ATX 2.0. Dva a půl roku spokojenost, teď začal kolísat (bez ohledu na to, jak je zatížený počítač - dělá to i v klidu). Jak se dostane nad 1200 RPM, nepříjemně hučí. Mám dva dotazy: 1/ máte někdo podobnou zkušenost s tímto zdrojem nebo jiným Thermaltakem? 2/může jít o něco jiného, než o mechanickou závadu?

Doplňující info: Těch 500 W je s rezervou. PC žere určitě míň. Poslední rok jsem nic neměnil ani v HW, ani v nastavení. Mám ještě větrák na procesoru (originál AMD se zapnutým Cool & Quiet) a jeden pomocný vzadu. Win XP SP1.

Nevím co je to kolísat ale pokud ventilátor zdroje hučí je možné ho zkusit namazat, /stříkačka+ jehla s vazelínou, u 8cm ventilátorů většinou bez rozebírání / nebo ventilátor zdroje nechat vyměnit - ventilátor stojí 100-300kč dle výběru..

Tak ani po zásahu hustilkou se nic nezměnilo. Abych to ještě přesněji popsal: ten zdroj má možnost jet na 900-1000 otáček, a pak je tichý. Je k němu takový ovládací panel s knoflíkem, a tím knoflíkem se daly otáčky zvýšit až na 1800 RPM - pak hučel. To je asi pro případ, že si někdo chce mimořádně ochladit počítač. Jenže teď jede na 1500 RPM skoro pořád, sám od sebe, a tak hučí. Přitom teplota CPU i základní desky je okolo 30-33 stupňů, takže k tomu snad zdroj nemá důvod. (Jsem laik, a tak ani nevím, jestli a jak zdroj sleduje teplotu a jestli na ni samovolně reaguje zvýšením otáček.)

Wattmetr měří s vysokou chybou, zdroj se důsledkem špatného návrhu chlazení příliš zahřívá. Vysoká hlučnost ve všech režimech.

hm, to skutecne vypada na chybu v navrhu, proc to vsak driv fungovalo bez problemu?

Cidlo bych osobne hledal u vykonovych prvku (u chladicu), predpokladam vzhled jako spendlikova hlavicka (muze byt vsak jine...). Snad to vi nekdo presneji.