Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze obnovit data ze zformátovaného disku?

Zdravím, snažil jsem se lecos vygooglit, ale nezjistil jsem zda a čím lze obnovit data ze zformátovaného disku.
Mám na disku asi 240gb dat, win nepoužitelný (podařilo se mi zrušit oddíli viz. zde), jako jediný východisko, vidím zformátování disku a nainstalování nového os. Existuje nějaký způsob, jak pak obnovit původní data? Disk byl ve formátu ntfs, díky

a můžeš mi říct, jakej smysl má že tady otravuješ? To je jako když hoří dům a ty se postavíš do cesty hasičům, se slovy jako - Kdyby jste tu byli dřív než to začlo hořet, bylo by to lepší. Nikomu nepomáháš a akorát otravuješ jak znuděnej malej parchant. Piš si co chceš, svůj problém jsem vyřešil, tak si tu žvatlej hovadiny klidně do soudnýho dne

Tak našel jsem pár programů, ale ještě mám dva dotazy:
1) Ten disk ještě není zformátovaný, mám použít rychlé nebo obyčejné formátovaní? Pro tu obnovu bude asi lepší to rychlé, ale radši se zeptám ;-)
2) Myslíte, že půjde obnovovat data na tomhle notebooku, z jinýho, sesíťovanýho? Mám doma malou síť, tak jestli by druhý počítač mohl fungovat jako ten druhý disk (vím jak to nastavit, jen jestli v tom nebude nějaký speciální zádrhel)?

Všem děkuji

Tyhle nástroje mi nepomohli (nezkoušel jsem dvd w7, jelikož ho tady nemám, každopádně ten nástroj se spustil i bez cd, přímo z počítače)

To si něco pleteš, nástroje z Hiren s boot CD jsi určitě nepoužil, protože ani nevíš, co to je. Ta Mandriva, co jsi zkoušel je Free DVD, nebo Mandriva 2010 One? CD One je taky live, jestli máš tuhle verzi, tak z ní můžeš nabootovat jako z toho Ubuntu. Nebo zkus ten Slax: www.slax.org (má cca 200MB) Hirenovo CD je tohle: bootcd
Formátování se používá pro rychlé mazání, takže když zformátuješ disk, vymažeš jej. Nejdřív smazat a pak smazané obnovovat je jak sám jistě uznáš poněkud nepraktické...

Mno hele já sem starej dobrák tak ti zkusím pomoct (než dopiju kafe a pujdu na :beer:) ale vyžaduju abys reagoval a psal jaksi k věci...A jestli mě nazveš chytrákem tak....:x:
1) odkud teď píšeš ? z toho komplu asi ne...
2) můžeš stahovat a vypalovat ?
3) ta windows nenaskočí a ty data jsou na stejným oddíle ?
4) co máš doma za instalačky OS ? (linux nepočítám)
5) nemůžeš si disk někde půjčit,vrazit ho do toho pc ?
6) nemůžeš si někde půjčit hdd box v příslušném provedení (asi sata) a připojit disk k počítači ze kterýho píšeš ?

Nejbezpečnější z hlediska obnovy dat je koupit box 2,5 sata - usb např:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=4419 8 (nebo jakákoliv jiná)
disk v boxu připojit přes usb ke stolnímu počítači a pomocí programu např. R-Studio /komerční/ zkusit obnovit data. Pokud na ten disk nezáhneš nějakou hloupou instalací tak si myslím je dost velká šance že vše obnovíš.

Pokud má stolní pc sata je vyhráno stačí dva kabely. Vycházím z toho že ntb má sata disk což se vzhledem k osazení zdá jako téměř jisté.

No to sem si zrovna dneska objednal externí disk :-D (já vím, měl sem počkat až příjde, než sem začal dělat kraviny)
Sata nemá, mám je jen propojený v rámci sítě
Ted externí už mě taky napadl, ale nevím jestli můžu počkat než příjde (protože se k němu dostanu až týden potom co příjde)

Ne externí disk, ty potřebuješ externí box na interní disk z notebooku a obnovit to ve stolním pc. Nebo si někde půjčit sata disk, vrazit ho do notebooku, nainstalovat win a zase starej disk připojit přes box.

Ideálně kdyby sis místo externího disku objednal ten box + 2,5palcovej sata disk do ntb. To bys měl celou sadu na opravu:-)

Ať je to pohromadě:

Nejbezpečnější z hlediska obnovy dat je koupit box 2,5 sata - usb např:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=4419 8 (nebo jakákoliv jiná)
disk v boxu připojit přes usb ke stolnímu počítači a pomocí programu např. R-Studio /komerční/ zkusit obnovit data. Pokud na ten disk nezáhneš nějakou hloupou instalací tak si myslím je dost velká šance že vše obnovíš.

Pokud má stolní pc sata je vyhráno stačí dva kabely. Vycházím z toho že ntb má sata disk což se vzhledem k osazení zdá jako téměř jisté. Vyjmutí hdd z notebooku - zptravidla dva šroubky, prohlédni zadní stranu. Disk z notebooku pasuje konektorama ke stolnímu pc, stačí si jen nějaký sehnat nebo tím někoo spolehlivého pověřit. Obnova je rychlejší než přes redukci.

Pokud chceš riskovat tak můžeš použít instalační cd XP a pokusit se přes recovery konsoli o opravu disku pomocí chkdsk c: /R (nejsem si jistej přeínačem).Možná instalačka od xp nepůjde protože tam máš sedmičku. I z instačky Vist se dá vyvolat obnovovací konzole a použít příkaz na obnovu dat. Windows 7 se dá stáhnout trial verze z microsoft com. Je možné že instalátor sám nabídne kontrolu oddílu, těžko říct v jakém je to stavu.
Záleží v jaký fázi se to pokurvilo, pokud už byl oddíl zmenšenej nebo se přepisovali údaje v MFT tak chkdsk to jenom více pokurví.Nedoporučuji
Běžně používám chkdsk pokud nevidím obsah disku, pokud ale vím že se oddíl zmenšoval nebo zvětšoval tak ho nezkouším nikdy ale sáhnu po sw na obnovu dat.