Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno rozdělení disku na win Vista

Cau, potřebuju rozdělit externi HDD přes Visty, ale nikde jsem na to nenašel žádnej sw.
Potřebuju něco na způsob Gnome part. editoru nebo Magic parted. /oba zmíněné sw nepodporují Visty/ :(
Jen dodatečná informace - disk bude v NTFS kvůli OS který by měl být na jednou oddílu.

Díky...

No jasně, už to tam vidim, nemohl sem to tam najít a bylo mi právě divný, že žádnej sw na správu disku neni na Visty. :)
Rozdělil sem ten externí HDD na 22GB na OS a 444GB. Ten menší svazek bude v NTFS klvůli OS a ten větší může být v nějakeém FAT formátu, ale Visty nabízejí jen exFAT a o tom jsem četl, že je sice lepší než ostatní FAT fortámy, ale není kompatibilní s jiným OS než je Vista a win 7.

Tak sem to před chvílí připojil, přes kšandy jsem připojil dva HDD. Na BM byl uz IDE slot obsazanej dvd mechanikou, ale to by snad nemuselo vadit. Po spuštění PC (který proběhlo normálně) se ale oba nově připojené HDD nenačetly. Kde se stala chyba? :-)

Vlastně se ani netočí. :-D
Ke zdroji jsou ale připojeny.

No ať to zkoušim jak to zkoušim, bios mi nikdy nenajde ani jeden HDD.
Nejdřív sem připojoval oba najednou a jumper sem na uplně v pravo na HDD, který bylo připojený jako první ke kšandě, ale když mi to pár pokusech nešlo a nešlo, tak sem zkusil připojit alespoň jeden disk. Jumper sem nechal na svém místě, ale pořád to nejde, disk se prostě neobjeví ani v biosu ani mezi disky v systemu.