Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade Procesoru

Dobrý den, mám dotaz ohledně upgradu procesoru, zda pokud vyndám starý procesor a dám nový, zkousnout to windows XP 32bit, nebo budu muset přeinstalovat systém? Jde mi o to že mám oem verzi xp a nemám medium, vím že je to spíše do otázek na software, ale jde mi jen o tu výměnu procesoru a XP. Díky za odpovědi.

Pokud měníš dvoujádro za dvoujádro nebývá problém.Asi -nemám vyzkoušený - i dvoujádro za 4jádro bude OK.

Pokud měníš jednojádro za dvoujádro tak problém bývá, dá se to řešit kopírováním knihoven pokud systém nachází dál jen jednojádro - nebo čistou instalací.

Právě že chci vyměnit jednojádro za dvoujádro a mám jen oem verzi systému , samozřejmně že nemám cd. Jde mi ještě o to jestli vůbec nacpu tento procesor http://www.alza.cz/intel-pentium-dual-core-e6300-d 119006.htm na tuhle desku asus-p5vd2-vm-via-d141129.htm a pojede bez problému a zda to nebude chtít přeflashování biosu, dále pak jak vytvořím instalační cd windows xp které mám na tomto pc. Děkuji za odpovědi

No takže sem přemýšlel za Tebe. Deska je stará a zmíněný procesor v ní nepojede Tady si to můžeš ověřit http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx ?SLanguage=cs-cz&model=P5VD2-VM&product=1&os=17 Pozor to Core 2 Duo E6300 (1.86GHz,1066FSB,L2:2MB,rev.L2) je úplůně jinej procesor než intel-pentium-dual-core-e6300

To není rozdíl revizí. Core 2 duo E6300 je jeden z prvních Core 2 procesorů, dávno se nedělá a neprodává. Pentium Dualcore E6300 je levný /něco jako byli dřív Celerony/ nedávno uvedený procesor který má po podobné označení. PRoč to v tvojí desce podle výrobce nejde nevím, zkus mu napsat:-)

http://www.extrahardware.cz/pentium-dc-e6300-sikov ne-dvoujadro-intelu