Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade Procesoru

Dobrý den, mám dotaz ohledně upgradu procesoru, zda pokud vyndám starý procesor a dám nový, zkousnout to windows XP 32bit, nebo budu muset přeinstalovat systém? Jde mi o to že mám oem verzi xp a nemám medium, vím že je to spíše do otázek na software, ale jde mi jen o tu výměnu procesoru a XP. Díky za odpovědi.

Předmět Autor Datum
Pokud měníš dvoujádro za dvoujádro nebývá problém.Asi -nemám vyzkoušený - i dvoujádro za 4jádro bude…
MM_tank 29.11.2009 03:05
MM_tank
Právě že chci vyměnit jednojádro za dvoujádro a mám jen oem verzi systému , samozřejmně že nemám cd.…
mikyq 29.11.2009 18:52
mikyq
jeste zbyva v BIOSu moznost vypnuti hyperthreadingu a procesor se bude tvarit jako jednojadrovy.
Jan Fiala 29.11.2009 18:58
Jan Fiala
Jenže já bych rád aby fungoval jak dvoujádrový.
mikyq 29.11.2009 19:10
mikyq
neviem co ta tuna vsetci strasia, pretoze s tymto problemy nebyvaju. nový
shiro 29.11.2009 19:18
shiro
Všude je napsáno u této desky že podporuje Core 2 duo, ale tohle je verze Pentium dual core jde mi o… nový
mikyq 29.11.2009 19:26
mikyq
No takže sem přemýšlel za Tebe. Deska je stará a zmíněný procesor v ní nepojede Tady si to můžeš ově… nový
MM_tank 30.11.2009 07:05
MM_tank
A jaký je rozdíl těch revizí? nechápu tak trochu důvod proč ho tam nemůžu dát, jde o revize nebo o v… nový
mikyq 30.11.2009 21:39
mikyq
To není rozdíl revizí. Core 2 duo E6300 je jeden z prvních Core 2 procesorů, dávno se nedělá a nepro… nový
MM_tank 30.11.2009 22:57
MM_tank
Nejsem zručný angličtinář, to by asi koukali, každopádně nejde mi do hlavy proč to nejde a myslím si… poslední
mikyq 01.12.2009 19:15
mikyq

Pokud měníš dvoujádro za dvoujádro nebývá problém.Asi -nemám vyzkoušený - i dvoujádro za 4jádro bude OK.

Pokud měníš jednojádro za dvoujádro tak problém bývá, dá se to řešit kopírováním knihoven pokud systém nachází dál jen jednojádro - nebo čistou instalací.

Právě že chci vyměnit jednojádro za dvoujádro a mám jen oem verzi systému , samozřejmně že nemám cd. Jde mi ještě o to jestli vůbec nacpu tento procesor http://www.alza.cz/intel-pentium-dual-core-e6300-d 119006.htm na tuhle desku asus-p5vd2-vm-via-d141129.htm a pojede bez problému a zda to nebude chtít přeflashování biosu, dále pak jak vytvořím instalační cd windows xp které mám na tomto pc. Děkuji za odpovědi

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru