Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potřebuji pomoct, Nevypíná se PC po výměně paměti

Dobrý den, nedávno jsem měnil více komponentů do PC, zdroj, grafická karta, procesor a pak paměti, a při výměně těch pamětí se přestal PC vypínat, lépe řečeno když dám vypnout win tak se vypne ( černá obrazovka ) ale PC dál jede ( hluk ventilátorů ) a musím ho vypnout držením tlačítka start.
Tady vypíšu názvy hardweru:

Processor ( nový ):
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+,~3.1GHz

Memory ( nové ):
A-DATA Extreme 2x 2048MB RAM DDR2 800+

Hard Drive:
SAMSUNG 250 GB SATAII/300 8MB 7200

Video Card ( nový ):
NVIDIA Gainward GeForce 9800 GTX+

Motherboard:
GA-M55PLUS-S3G

Zdrojem to není, ten si myslím že stačí 500w, zkoušel jsem memtest,ale nenašlo to žádné chyby, i když jsem přeinstaloval win dvakrát stejný výsledek. Kámoš říkal, že by to mohlo být něco s hdd, že se nevypíná...

Za pomoc předem děkuji

Zkus zresetovat BIOS, resp. nastavit default hodnoty. Rekl bych, ze problem bude s CPU - windows nekdy jeho upgrade nerozdycha a chova se podivne (obzvlast, vymenis-li jednojadro za dvoujadro). Zkusil bych widle preinstalovat.

neboť pak bych musel paměti v biosu nastavit

?! V BIOSu nemusíš nastavovat nic, maximálně, kdyby to padalo, tak jim zvýšit napětí na to, které je napsané k manuálu pamětí. Ale i to asi ne, já mám Corsair Dominator a ty běží taky na nezvýšeném napětí a BSOD jsem zatím viděl jen, když se vy*ebal ovladač grafiky.

Jak pise marek - ty A-Daty jsou takove /jak to napsat slusne.../ "velmi specificke" kousky. Z vlastni zkusenosti vim, ze maji ve sve SPD ponekud chaos a nenastavuji parametry spravne. A ano, obvykle je jim nutne nejakou tu desetinu voltu pridat.

Jestli jsi laik, radeji to prenech nekomu znalejsimu. Po resetu BIOSu (dela se to jumperem na desce) bys mel tento jeste i nastavit, coz nejspis nezvladnes. Ono to po clear CMOS "nejak" pojede (nastavi si to default hodnoty), nebude to ale to prave orechove.